ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پابان نامه فیزیک

رشته‌ي فيزيک يکي از رشته‌هاي علوم پايه است. غالباً رشته‌هاي علوم پايه به دو صورت محض و کاربردي ارائه مي‌گردند. برخلاف رشته های مهندسی که با اتفاقات علمی سر و کار دارند در رشته های علوم پایه از جمله فیزیک به چگونگی پیش آمدهای علمی توجه می کنند و در واقع به دنبال یافتن دلایل و چرایی هر پدیده یا اتفاق هستند.

 

physics

 

از سوی دیگر فیزیک منهای ریاضی؛ یعنی صفر به همین دلیل دانشجویان این رشته باید از نظر ریاضیات در سطح بسیار بالایی باشند. در واقع فيزيک رشته‌اي است که به مطالعه پيرامون خود در نگاهي ماکروسکوپيک و ميکروسکوپيک مي پردازد يعني هم اين امکان را دارد که فقط حرکت يک ماهواره يا سياره را بررسي کند بدون اين که به علت و چرايي آن بپردازد وهم در نگاه ميکروسکوپيک به همين حرکت در بعد اتم و الکترون مدار اتم بپردازد. هم نگاه چرايي به اين پديده‌ها دارد و هم نگاه کاربردي. منهاي گرايش دبيري فيزيک که گرايشي تخصصي محسوب نمي‌شود، مقطع کارشناسي آن 5 گرايش به شرح زير دارد:

 1. گرایش اتمی ـ مولکولی:

فیزیک اتمی به بررسی نقل و انتقال الکترون های اطراف هسته می پردازد و خواص آنها را مورد بررسی قرار می دهد؛ یعنی ما در فیزیک اتمی کاری به این نداریم که هسته از چه تشکیل شده است بلکه هسته برای ما مرکزی با بار مثبت است و بیشتر توجه ما جلب الکترون های اطراف هسته می شود.

 1. گرایش فیزیک هسته ای:

در فیزیک هسته ای، خود هسته، مورد مطالعه قرار می گیرد؛ یعنی متخصصان و دانشمندان بررسی می کنند که هسته از چه تشکیل شده و چه نیروهایی بین اجزای هسته حکمفرما است و در نتیجه واکنش های انجام شده، چقدر انرژی آزاد می گردد؟

 1. گرایش فیزیک حالت جامد:

گرایش حالت جامد مربوط به سیستم های بس ذره ای مخصوصاً جامدات است. ابتدایی ترین کار در این گرایش بررسی بلورهای جامدات و خواص اپتیکی، مکانیکی، الکتریکی و صوتی امواجی است که در آن منتشر می شود. این بررسی منجر به پدیده های مختلفی مثل ابر رسانایی، نیمه رسانایی یا پخش و انتقال گرما می گردد.

 1. گرایش هواشناسی:

گرایش هواشناسی، اطلاعات پایه ای و متنوعی درباره انواع پدیده های جوی و برخورد علمی با آنها ارائه می دهد و همچنین با مطالعه دینامیک وضعیت هوا می توان بررسی کرد که شرایط هوا چگونه تغییر کرده و چه پارامترهایی برای ایجاد این تغییر لازم است؟

 1. گرایش اختر فیزیک :

این گرایش به سه بخش اصلی تقسیم می شود:

 1. نجوم رصدی: در این بخش که جنبه مشاهداتی دارد، پدیده های مختلف نجومی را رصد و ثبت کرده و سپس از آنها عکس گرفته و طیف آنها را می سنجند.
 2. اخترشناسی: در این بخش جنبه نظری دارد وضعیت ستارگان مورد مطالعه قرار می گیرد؛ یعنی بررسی می شود که هر ستاره در چه مرحله ای قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ می دهد؟
 3. کیهان شناسی : در این بخش به صورت کلاسیک به چگونگی ایجاد جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه ها و ابر خوشه ها می پردازند.

دانشجویان فیزیک مطالب مختلفی از قبیل الکتریسیته و مکانیک می خوانند و در زمینه های مختلف دید وسیعی پیدا می کنند به همین دلیل می توانند در سازمان های مختلف کشور از قبیل صداوسیما، برنامه و بودجه، مخابرات و همچنین در صنایع مختلف مشغول به کار شود و موفق گردد. فارغ التحصیلان این رشته در حد کارشناسی می توانند در نیروگاه های هسته ای، مراکز تولید قطعات غیرهادی و سلولهای خورشیدی، صنایع تولید و نگهداری لیزر در صنعت، مراکز پزشکی و نظامی و سازمان انرژی اتمی نیز فعالیت کنند. این رشته در مقطع کارشناسي ارشد، داراي 9 گرايش است. اين گرايش ها عبارتند از:

 • اتمي و مولكولي ( ليزر و پلاسما و اپتيک)
 • حالت جامد
 • هسته اي
 • ذرات بنيادي
 • فيزيك نظري
 • نجوم
 • نانوفیزیک
 • گرانش
 • آموزش فیزیک

دانشجویان رشته فیزیک تمایل دارد که پایان نامه ایشان در حد عالی باشد یعنی در تمامی قسمت ها تهیه موضوع, نگارش پروپزال, انجام پایان نامه در تمامی مقاطع ارشد و دکتری بدون مشکل و با کیفیت عالی انجام شود بدان معنی است که در زمان تعریف شده تمامی داکیومنت ها با کیفیت بالا انجام شود. طبیعی است که این انتظار را استاد راهنمای دانشجو از ایشان دارد که تمامی موارد گفته شده رعایت کند. دانشجویان موفق در انجام پایان نامه, انجام پایان نامه ارشد و دکتری دانشجویانی هستند که در تمامی مرحل پروژه از جمله پیشنهاد موضوع, تهیه پروپزال, انجام پایان نامه دارای نظم بوده و در زمان بندی مشخص شده کارها را انجام دهد. وقتی دانشجو در تمامی مراحل پروژه دارای نظم باشد پس زمینه فکری استاد راهنما درمورد ایشان نیز مثبت شده و دانشجو در یک فضایی بدون استرس در طی پروژه پیش می رود. در دنیای امروز به علت مشغله فراوان نمی تواند نظم مورد نظر را در پروژه اعمال کند. ما توصیه می کنیم تمامی مراحل تهیه پروپزال, انجام پایان نامه ارشد و دکتری خود را به متخصصین باکفایت ما بسپارید تا ما با توجه یه تجریه و تخصص خود رضایت شما و استاد راهنمای شما را تامین کنیم تا در نهایت با نمره بالا پایان نامه ارشد و یا دکتری خود را به پایان برسانید.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، انجام پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

JoomShaper