ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته ریاضی گرایش ریاضی کاربردی

ریاضیات علم نظم است و موضوع آن یافتن، توصیف و درک نظمی است که در وضعیت‌های ظاهرا پیچیده‌ نهفته است و ابزارهای اصولی این علم ، مفاهیمی هستند که ما را قادر می‌سازند تا این نظم را توصیف کنیم. همه ما در زندگی روزمره خود به میزان زیادی از دانش ریاضی استفاده می‌کنیم از سوی دیگر ریاضیات،‌ پایه علوم و مهندسی است و امروزه همه رشته‌هایی که پایه علمی دارند، از الگوهای ریاضی استفاده می‌کنند و در واقع هر چقدر که شغل یک فرد تخصصی‌تر شود،‌ میزان ریاضیاتی که لازم دارد،‌ بیشتر می‌گردد. هر روز چند بار از چهار عمل اصلي استفاده مي‌كنيد؟ مفاهيم هندسي از قبيل طول، مساحت و حجم چقدر در زندگي روزمره شما كاربرد دارد؟ خيابان‌ها و ميدان‌هايي كه محل عبور و مرور شما است، ساختماني كه در آن زندگي مي‌كنيد و وسايل زندگيتان چه شكلي دارند؟ آيا غير از اين است كه همه آنها از اشكال هندسي هستند يا تركيبي از اين اشكال مي‌باشند؟ مي‌بينيد كه همه ما در زندگي روزمره خود به ميزان زيادي از دانش رياضي استفاده مي‌كنيم از سوي ديگر رياضيات،‌ پايه علوم و مهندسي است و امروزه همه رشته‌هايي كه پايه علمي دارند، از الگوهاي رياضي استفاده مي‌كنند و در واقع هر چقدر كه شغل يك فرد تخصصي‌تر شود،‌ ميزان رياضياتي كه لازم دارد،‌ بيشتر مي‌گردد.براي مثال يك مهندس الكترونيك از آناليز تابعي و فرآيندهاي تصادفي استفاده مي‌كند يا يك برنامه‌ريز پروژه‌هاي اقتصادي،‌ از مطالب پيشرفته آماري مانند سري‌هاي زماني، به عنوان ابزار كار ياري مي‌گيرد. به همين دليل امروزه تربيت متخصصان علم رياضي؛ يعني افرادي كه قادر هستند رياضيات مورد نياز را آموزش داده و يا توليد كنند، اهميت بسيار زيادي دارد. چرا كه لازمه پيشرفت در تكنولوژي، توجه به دانش رياضي مي‌باشد.

هدف از ایجاد شاخه ریاضی کاربردی در دانشگاهها تربیت کارشناسانی است که بتواند مسائل اقتصادی و خدماتی را مدل سازی و تحلیل کند ، حل اغلب مشکلات نرم افزاری بهینه سازی سیستم ها و کاهش ضایعات در صنعت به عهده کارشناس ریاضی کاربردی است .

با توجه به اینکه رشته های مهندسی بیشتر جنبه علمی و فنی دارند و رشته های فیزیک و ریاضی محض جنبه تفکری ، ریاضی کاربردی پلی است بین این دو رشته . به عبارت دیگر ریاضی کاربردی کاربرد مباحث تئوری را در عمل بیان می دارد . و به همین دلیل است که این گرایش ریاضی اساس رشته های مختلفی از قبیل علوم پزشکی ؛ اقتصاد و صنایع و ... است که تحقیق در آنها نیاز به تحلیل های ریاضی دارد .

از جمله کاربردهای این رشته در علوم مختلف می توان از مسایلی نظیر کنترل تورم و راهکارهای آن در اقتصاد و مدل سازی رشد جمعیت در علوم اجتماعی را نام برد همچنین ریاضیات زیستیBiomathematics که بیانگر کاربرد این رشته در پزشکی است در مسائلی نظیر مدل سازی سیر و تعیین نقطه اوج یک بیماری (به وسیله شناختن تابع) و ... مورد استفاده قرار می گیرد .

ریاضیات فازی که گرایش نوینی در رشته ریاضیات به خصوص در ریاضیات کاربردی است و تا کنون بر اساس منطق فازی بیش از 2000 محصول نظیر جارو برقی ؛ دوربین و ... و حتی وسایل مربوط به تحقیقات فضایی ساخته شده است که بسیار مورد توجه ریاضی دانان و مهندسان کشورهای صنعتی قرار دارد. ریاضیات فازی ریاضیات معمول و کلاسیک را تحت شعاع قرار داده و از آن به عنوان ریاضیات واقعی تعبیر می کنند ریاضات که لازمه یک کار علمی- صنعتی است . آنچه را که تا کنون گفته شد می توان از مزایای این رشته به حساب آورد. هدف از رشته ارشد ریاضی کاریردی تربیت افرادیست که بتوانند در زمینه ریاضیات کاربردی، مهارتهای علمی و عملی لازم راکسب کرده و به تدریس در دانشگاهها و موسسات آموزشی  بپردازند و همچنین قادر به کاربرد ریاضیات بوده، بتوانند رهگشای مشکلات مملکت باشند.
با توجه به کاربرد ریاضی در علوم دیگر، ضرورت تشکیل این رشته بیشتر مشخص می شود. رشته کارشناسی ارشد رياضي کاربرديداراي گرايشهای تحقيق در عمليات و آناليز عددي مي باشد.

 

پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری یعنی بعد از انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در ادارات دولتی برای مسوولیتهایی که به نوعی با تجزیه و تحلیل مسائل سروکار دارند، در بخش‌ خصوصی در اموری همانند طراحی سیستمها در امر بهینه‌سازی و بهره‌وری ،در بخش صنعت برای اموری همانند مدل‌سازیهای ریاضی و در آموزش و پرورش و ... ، مسوولیتهای متفاوتی را به عهده گیرند. با توجه به این که به مقاطع تحصیلات تکمیلی به جنبه‌های پژوهشی، تحقیقاتی و کاربردی پایان نامه با دیدی عمیقتر پرداخته می‌شود، فارغ‌التحصیلان این مقاطع با توانایی های علمی و تحقیقاتی و محاسباتی زیادی که دارتد در کارهای اجرایی نقش مهم و ارزنده‌ای دارند. در مقطع دکتری، دانشجویان ضمن افزایش مراتب علمی خود در یک زمینه خاص، قدرت ، توان و صلاحیت خود را در جهت انجام طرحهای تحقیقاتی در سطح ملی و منطقه‌ای افزایش می‌دهند و قادر به توسعه مرزهای دانش و رفع معضلات علمی و اجرایی از طریق پژوهش می‌باشند. فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی بعد از انجام پایان نامه خود می‌توانند با توجه به تخصص ویژه خود، در مراکز علمی و پژوهشی، مراکز تحقیقاتی، دانشگاهها و صنایع و مراکز آموزش عالی به عنوان عضو هیات علمی یا عضو پژوهشی جذب گردند. خوشبختانه با رویکرد صنایع و موسسات به انجام امور تحقیقاتی، هم‌اکنون امکان جذب بسیاری از فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی رشته‌های ریاضی ، فراهم شده است. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، انجام پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

JoomShaper