ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته شیمی گرایش شیمی کاربردی

شیمی علم اتم‌ها، پیوندها و مولکول‌ها است. رشته ایست که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آنها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان‌ها بررسی کند و به پرورش متخصصانی می‌پردازد که با مطالعه و تحقیق و آزمایش به ابداع و نوآوری پرداخته یا فرآورده‌های شیمیایی را کنترل می‌کنند. دکتر محمدحسین رفیعی استاد شیمی دانشگاه تهران در معرفی این رشته می‌گوید:«رشته شیمی دارای دو بخش علم شیمی و صنایع شیمی است که علم شیمی به عنوان یکی از علوم پایه زیربنای علوم مختلفی همچون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و رشته‌های متعدد مهندسی است. اما صنایع شیمیایی عبارت است از صنایعی که در آنها واکنش شیمیایی انجام می‌گیرد یعنی اقسام مواد اولیه تبدیل به محصولات جدید می‌گردد که خواص این محصولات تا حدودی با مواد اولیه متفاوت است.»وی در ادامه می‌گوید: با توجه به تعریف فوق صنایع شیمی طیف گسترده‌ای از صنایع را در بر می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به صنایع غذایی، داروسازی، پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد.

شیمی کاربردی حد فاصل بین شیمی محض و رشته های مهندسی شیمی است که فارغ التحصیلان می توانند در صنایع مختلف شیمیایی مانند چرم،رنگ،پلیمرٍ،صنایع داروسازی و ... مشغول به کار شوند و طبیعی است هر چه علم پیشرفته تر باشد نیاز به این دانشجویان و فارغ التحصیلان بیشتر است. این گرایش در مقایسه با شیمی محض گرایش جدیدتری بوده و در مقطع لیسانس در تعداد واحد های کمی با شیمی  محض متفاوت است به طوری که دانشجویان هر دو رشته به صورت مشترک در امتحان کارشناسی ارشد شرکت می کنند.  اگر چه در گرایش شیمی کابردی درس‌های تئوری شیمی نیز تدریس می‌شود اما تعداد واحدهای درس‌های کاربردی در این گرایش بیشتر است و تعداد واحدهای درس‌های تئوری آن کمتر از شیمی محض است.در شیمی کاربردی دروس ریاضی وفیزیک بسیاراهمیت دارد بطوری که به جرات میتوان گفت که ضعیف بودن در انها باعث شکست در این رشته میشود شیمی کاربردی در صنایع پتروشیمی و کنترل کیفیت وزارت دفاع ونیرو کاربرد دارد وخوشبختانه از رشته های است که در ان بیکاری وجود ندارد وحتی شخص می تواند تولید مواد شیمیایی را در کارگاهی کوچک وبا هزینه ای بسیار کم انجام دهد در ضمن تحصیل تا دکتری در دانشگاههای ایران مقدور میباشد درشیمی کاربردی نسبت به محض محاسبات نقش اساسی دارد و در شیمی کاربردی برای پیدا شدن شغل باید دروس عملی ازمایشگاه در سطح عالی باشد. 

 

دانش آموختگان در دوره ارشد و دکتری باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند.انجام پایان نامه ارشد  و یا رساله دکتری با کیفیت در  رشته شیمی بستگی به عوامل متعددی دارد. دانشجو باید به تمام زوایا و موضوعات مطرح شده در این رشته کاملا آشنا باشد. پایان نامه شامل چکیده, فصول یک تا پنجم و منابع می باشد. بنابر این ابتدا دانشجو باید در مورد موضوعات مطرح شده در رشته خود تحقیقاتی جامعی را با رعایت مسائل پژوهشی (از منابع علمی جدید دنیا در ژورنالهای به روز استفاده نماید) انجام دهد و باتوجه به علایق و توانایی های خود و با مشورت استاد راهنما پایان نامه موضوع مورد نظرش را پیدا کرده و درباره پیشینه و تاریخچه آن جستجو کامل و کافی کند. برای اشنایی بیشتر دانشجو با مفاهیم اولیه و پیشنه تحقیق پایان نامه و در واقع اینکه چه کسی چه کاری را در رابطه با موضوع مورد نظر انجام داده می تواند از پایان نامه ارشد و دکتری هم راستا با عنوان خود استفاده کند. در ادامه باید ساختار کامل و منسجمی برای عنوان و روش تحقیق و ارائه یک روش جدید به عنوان نوآوری در پایان نامه خود اعمال کند که البته کار ساده ایی نیست. موسسه رادمشاور در امر انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تمامی رشته های فنی مهندسی, علوم پایه و علوم انسانی دارای تجربه کافی بوده. متخصصین و مشاوران ما برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری شما با کیفیت بالا اعلام آمادگی می کند و دانشجوی عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود می تواند با کلیک کردن روی سفارش زیر درخواست خود را ثبت کند تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کار شما را پیگیری کنند.

JoomShaper