ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته شیمی گرایش شیمی معدنی

شیمی علم اتم‌ها، پیوندها و مولکول‌ها است. رشته ایست که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آنها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان‌ها بررسی کند و به پرورش متخصصانی می‌پردازد که با مطالعه و تحقیق و آزمایش به ابداع و نوآوری پرداخته یا فرآورده‌های شیمیایی را کنترل می‌کنند. دکتر محمدحسین رفیعی استاد شیمی دانشگاه تهران در معرفی این رشته می‌گوید:«رشته شیمی دارای دو بخش علم شیمی و صنایع شیمی است که علم شیمی به عنوان یکی از علوم پایه زیربنای علوم مختلفی همچون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و رشته‌های متعدد مهندسی است. اما صنایع شیمیایی عبارت است از صنایعی که در آنها واکنش شیمیایی انجام می‌گیرد یعنی اقسام مواد اولیه تبدیل به محصولات جدید می‌گردد که خواص این محصولات تا حدودی با مواد اولیه متفاوت است.»وی در ادامه می‌گوید: با توجه به تعریف فوق صنایع شیمی طیف گسترده‌ای از صنایع را در بر می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به صنایع غذایی، داروسازی، پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد.

شیمی معدنی شاخه‌ای بزرگ از دانش شیمی است که با کانی‌ها (مواد معدنی) و خواص آنها سروکار دارد. موضوعات مورد توجه در رشته شیمی معدنی شامل بررسی، تحلیل و تفسیر نظریه‌های مربوط به خواص و واکنشهای عناصر و ترکیبات آنها (بجز هیدروکربنها و اغلب مشتقات آنها) می باشد. شاخه بزرگی از علم شیمی است که بررسی ،تحلیل و تفسیر نظریه های خواص و واکنش های تمام عناصر و ترکیبات آن ها به غیر از ترکیبات آلی را شامل می شود.به عبارت دیگر شیمی معدنی فارغ التحصیلان این گرایش از مجموعه شیمی می توانند درزمینه استخراج مواد شیمیایی از منابع معدنی، تولید انواع شوینده و ضد عفونی کننده ها، کاتالیزورها، شیمی آلی فلزی، مطالعات بر روی کمپلکس ها، صنایع معدنی و نانوذرات و... فعالیت کنند.

دانش شیمی معدنی، کلیه موادی که از جمله ترکیبات کربن نباشند، به استثنای اکسیدهای کربن و دی سولفید کربن را دربر می‌گیرد.

بیشترین مباحث علم شیمی را دانش اتمها تشکیل می‌دهد و کلیه خواص مواد و ترکیبات، به ناچار ناشی از نوع اتمها و روشی است که با توجه به آن، اتمها به یکدیگر می‌پیوندند و مجموعه تشکیل می‌دهند. از طرف دیگر کلیه تغییرات شیمیایی متضمن بازآرایی اتمهاست.

فارغ التحصيلان رشته شيمي معدني در  مراكز  علمي و پژوهشي مي توانند به  بررسي كاتاليزورها، شيمي آلي، فلزي ،صنايع معدني ،مطالعات الکتروشيميايي کمپلکس هاي معدني و نانو ذرات بپردازند و نيز در صنايع مختلفي مانند استخراج مواد شيميايي از منابع معدني توليد انواع مواد شوينده ضدعفوني كننده پاك كننده و... مشغول به كار شوند.

 

دانش آموختگان در دوره ارشد و دکتری باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند.انجام پایان نامه ارشد  و یا رساله دکتری با کیفیت در  رشته شیمی بستگی به عوامل متعددی دارد. دانشجو باید به تمام زوایا و موضوعات مطرح شده در این رشته کاملا آشنا باشد. پایان نامه شامل چکیده, فصول یک تا پنجم و منابع می باشد. بنابر این ابتدا دانشجو باید در مورد موضوعات مطرح شده در رشته خود تحقیقاتی جامعی را با رعایت مسائل پژوهشی (از منابع علمی جدید دنیا در ژورنالهای به روز استفاده نماید) انجام دهد و باتوجه به علایق و توانایی های خود و با مشورت استاد راهنما پایان نامه موضوع مورد نظرش را پیدا کرده و درباره پیشینه و تاریخچه آن جستجو کامل و کافی کند. برای اشنایی بیشتر دانشجو با مفاهیم اولیه و پیشنه تحقیق پایان نامه و در واقع اینکه چه کسی چه کاری را در رابطه با موضوع مورد نظر انجام داده می تواند از پایان نامه ارشد و دکتری هم راستا با عنوان خود استفاده کند. در ادامه باید ساختار کامل و منسجمی برای عنوان و روش تحقیق و ارائه یک روش جدید به عنوان نوآوری در پایان نامه خود اعمال کند که البته کار ساده ایی نیست. موسسه رادمشاور در امر انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تمامی رشته های فنی مهندسی, علوم پایه و علوم انسانی دارای تجربه کافی بوده. متخصصین و مشاوران ما برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری شما با کیفیت بالا اعلام آمادگی می کند و دانشجوی عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود می تواند با کلیک کردن روی سفارش زیر درخواست خود را ثبت کند تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کار شما را پیگیری کنند.

JoomShaper