ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته شیمی گرایش شیمی آالی

شیمی علم اتم‌ها، پیوندها و مولکول‌ها است. رشته ایست که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آنها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان‌ها بررسی کند و به پرورش متخصصانی می‌پردازد که با مطالعه و تحقیق و آزمایش به ابداع و نوآوری پرداخته یا فرآورده‌های شیمیایی را کنترل می‌کنند. دکتر محمدحسین رفیعی استاد شیمی دانشگاه تهران در معرفی این رشته می‌گوید:«رشته شیمی دارای دو بخش علم شیمی و صنایع شیمی است که علم شیمی به عنوان یکی از علوم پایه زیربنای علوم مختلفی همچون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و رشته‌های متعدد مهندسی است. اما صنایع شیمیایی عبارت است از صنایعی که در آنها واکنش شیمیایی انجام می‌گیرد یعنی اقسام مواد اولیه تبدیل به محصولات جدید می‌گردد که خواص این محصولات تا حدودی با مواد اولیه متفاوت است.»وی در ادامه می‌گوید: با توجه به تعریف فوق صنایع شیمی طیف گسترده‌ای از صنایع را در بر می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به صنایع غذایی، داروسازی، پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد.

شیمی آلی پرطرفدارترین گرایش های برای انجام پایان نامه در این رشته است ، بر اساس مطالعه ترکیبات کربن دار بنا شده است و بخش های مهمی از آن در سنتز ترکیبات آلی گوناگون مانند شوینده ها، پلیمرها و مشتقات نفتی و کاربردهای گوناگون در بخش های مختلف صنعت از جمله صنعت داروسازی دیده می شود که یکی از جذاب ترین کاربردهای این گرایش است. شيمي آلي شيمي رنگ و دارو، کاغذ و مرکب، رنگينه‌ها و پلاستيک‌ها، بنزين و لاستيک چرخ است. شيمي آلي، شيمي غذايي است که مي‌خوريم و لباسي است که مي‌پوشيم. از جمله فرصت‌های شغلی ممکن می توان برای افراد متخصص در این گرایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:سنتز ترکیبات آلی: کار درمراکز داروسازی و کمک به سنتز دارو ومواد آرایشی بهداشتی.طیف سنجی آلی: کار در آزمایشگاه‌های شناسایی مواد شیمیایی کنترل کیفی.صنایع شیمی آلی و پلیمر: ارتباط تنگاتنگی بین شیمی آلی و شیمی پلیمر وجود دارد. سنتز پلیمرهای جدید، اصلاح ساختار پلیمرها به منظور بهبود خواص آن‌ها و ایجاد خواص جدید برای کاربردهای خاص می‌تواند انگیزه‌ای برای کارخانجات و مراکز علمی برای استفاده از یک کارشناس ارشد شیمی آلی باشد.سینتیک و مکانیزم واکنشهای آلی: بسیاری از صنایع فعال شیمی مخصوصا “بخش‌های درگیر با پترشیمی و نفت شاخه‌ای از شیمی آلی هستند که با بررسی مکانیسم واکنش‌ها و سنتیک آن‌ها می‌توان اطلاعات ارزشمندی بدست آورد و برای ساخت کاتالیزورهای جدید و افزایش سرعت واکنش‌ها و نیز افزایش راندمان تولید از آن‌ها استفاده کرد که اینهه همه از تخصص‌های یک شیمی‌دان آلی است.

 

دانش آموختگان در دوره ارشد و دکتری باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند.انجام پایان نامه ارشد  و یا رساله دکتری با کیفیت در  رشته شیمی بستگی به عوامل متعددی دارد. دانشجو باید به تمام زوایا و موضوعات مطرح شده در این رشته کاملا آشنا باشد. پایان نامه شامل چکیده, فصول یک تا پنجم و منابع می باشد. بنابر این ابتدا دانشجو باید در مورد موضوعات مطرح شده در رشته خود تحقیقاتی جامعی را با رعایت مسائل پژوهشی (از منابع علمی جدید دنیا در ژورنالهای به روز استفاده نماید) انجام دهد و باتوجه به علایق و توانایی های خود و با مشورت استاد راهنما پایان نامه موضوع مورد نظرش را پیدا کرده و درباره پیشینه و تاریخچه آن جستجو کامل و کافی کند. برای اشنایی بیشتر دانشجو با مفاهیم اولیه و پیشنه تحقیق پایان نامه و در واقع اینکه چه کسی چه کاری را در رابطه با موضوع مورد نظر انجام داده می تواند از پایان نامه ارشد و دکتری هم راستا با عنوان خود استفاده کند. در ادامه باید ساختار کامل و منسجمی برای عنوان و روش تحقیق و ارائه یک روش جدید به عنوان نوآوری در پایان نامه خود اعمال کند که البته کار ساده ایی نیست. موسسه رادمشاور در امر انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تمامی رشته های فنی مهندسی, علوم پایه و علوم انسانی دارای تجربه کافی بوده. متخصصین و مشاوران ما برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری شما با کیفیت بالا اعلام آمادگی می کند و دانشجوی عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود می تواند با کلیک کردن روی سفارش زیر درخواست خود را ثبت کند تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کار شما را پیگیری کنند.

JoomShaper