ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه شیمی

شیمی علم اتم‌ها، پیوندها و مولکول‌ها است. رشته ایست که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آنها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان‌ها بررسی کند و به پرورش متخصصانی می‌پردازد که با مطالعه و تحقیق و آزمایش به ابداع و نوآوری پرداخته یا فرآورده‌های شیمیایی را کنترل می‌کنند.

رشته‌ شيمي‌ شامل دو بخش اصلی‌ علم‌ شيمي‌ و صنايع‌ شيمي‌ می باشد. علم‌ شيمي‌ به‌ عنوان‌ زيربناي‌ علوم‌ مختلفي‌ همچون‌ بيوتكنولوژي‌، پزشكي‌، زیست شناسی، دندانپزشكي‌، داروسازي‌ و رشته‌هاي‌ متعدد مهندسي‌شناخته می شود اما بخش صنايع‌ شيميايي این رشته‌ شامل صنايعي است‌ كه‌ نقش اصلی آنها راواكنش‌ های شيميايي‌ بر عهده دارند به صورتی که مواد و ترکیبات اوليه‌ ی گوناگون تبديل‌ به‌ محصولات‌ جديد و پیچیده ای مي‌گردند كه‌ خواص و ویژگی های‌ اين‌ محصولات‌ تا حدودي‌ با مواد اوليه‌ متفاوت ‌و گاهی منحصر بفرد است. شناخته شده ترین گرایش های این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل گرایش های زیر می باشد:

 • شیمی آلی: پرطرفدارترین گرایش های برای انجام پایان نامه در این رشته است ، بر اساس مطالعه ترکیبات کربن دار بنا شده است و بخش های مهمی از آن در سنتز ترکیبات آلی گوناگون مانند شوینده ها، پلیمرها و مشتقات نفتی و کاربردهای گوناگون در بخش های مختلف صنعت از جمله صنعت داروسازی دیده می شود که یکی از جذاب ترین کاربردهای این گرایش است.
 • شیمی تجزیه: یکی دیگر از گرایش های پرطرفدار رشته ی شیمی است که فارغ التحصیلان آن با توجه به آموزش های متنوعی که در زمینه آمار و محاسبات ریاضی می بینند، با کمک روش های مختلف تجزیه ای در آنالیز ترکیبات مختلف تبحر پیدا می کنند که این مهارت زمینه کاری گسترده ای را در زمینه های علمی و صنعتی برای فارغ التحصیلان آن فراهم می کند
 • شیمی فیزیک: در این گرایش از قواعد و قوانین فیزیکی، برای حل مسائل شیمی استفاده می گردد. یعنی هدف از شیمی فیزیک، یادگیری قواعد نظری فیزیک در توجیه موضاعات شیمی است. برای آشنایی بیشتر با دانش شیمی فیزیک، بایستی با زیر شاخه‌های این دانش آشنا گردیم. شیمی فیزیک پایه‌ای‌ترین شاخۀ شیمی است. شاخه‌ای که می‌توان قانون گاه شیمی نامید.
 • شیمی معدنی: این گرایش باکانی ها(مواد معدنی) و خواص آنها سروکار دارد.شیمی معدنی شاخه بزرگی از علم شیمی است که بطور کلی شامل بررسی، تحلیل و تفسیر نظریه‌های خواص و واکنشهای تمام عناصر و ترکیبات آنها بجز هیدرو کربنها و اغلب مشتقات آنهاست.به عبارت دیگر می‌توان چنین اظهار نظر کرد که شیمی معدنی کلیه موادی که از جمله ترکیبات کربن نباشند، به استثنای اکسید های کربن و دی سولفید کربن را دربر می‌گیرد.
 • شیمی کاربردی: به عنوان گرایش پنجم شیمی در مقطع ارشد، بیشترین نزدیکی به صنعت را داراست و شرایط کاری بهتری در انتظار فارغ التحصیلان آن است.

فارغ‌التحصيلان رشته شیمی بعد از انجام پایان نامه و  دفاع از پایان نامه خود مي‌توانند مسؤوليت‌ زمينه‌هاي مختلف از جمله موارد زير را عهده‌دار باشند:

 • طرح، نظارت و اجراي طرحهاي تحقيقاتي كوچك و بزرگ شيميايي در سطوح مختلف كاربردي و علمي محض، در دانشگاهها، كارخانجات و مراكز تحقيقاتي ، به منظور ارتقاي كمي و كيفي محصولات مورد نياز جامعه .
 • مسووليت و ارائه خدمات در آزمايشگاههاي كنترل كيفي، پيگيري و ارائه معيارهاي استاندارد به منظور افزايش كميت و كيفيت محصولات توليدي و همچنين مواد مصرفي كارخانه‌ها و صنايع .
 • ارائه خدمات آموزشي در سطح دانشگاهها ، دبيرستانها و موسسات آموزشي.
 • ارائه طرحهاي پژوهشي به منظور استفاده از منابع اوليه ارزنده موجود در جامعه در جهت افزايش بهره‌وري از آنها و جلوگيري از صادرات بي‌رويه مواد اوليه ارزشمند و تبديل آنها به محصولات واسطه‌اي كه ارزش اقتصادي بالاتري دارند.
 • ارائه خدمات در كارخانجات پتروشيمي ، پلاستيك ، لاستيك ، رنگ و رزين ، الياف ، صنايع غذايي ، صنايع دارويي، بهداشتي و شوينده‌ها .
 • آمادگي براي ادامه تحصيلات در مقاطع بالاتر براي تامين كادر علمي دانشگاهها و ساير مراكز علمي.
 • کمك به توسعه صنايع دستي كه در سطح گسترده‌اي در جامعه پراكنده هستند؛ از جمله ساخت رنگهاي بهتر و متنوع‌تر، بخصوص استفاده از رنگهاي طبيعي موجود در صنعت فرش.
 • استفاده از گياهان دارويي فراواني كه در مملكت موجودند، به منظور استخراج و شناسايي موارد كاربرد اين گياهان به كمك متخصصان داروساز.

دانش آموختگان در دوره ارشد و دکتری باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند.انجام پایان نامه ارشد  و یا رساله دکتری با کیفیت در  رشته شیمی بستگی به عوامل متعددی دارد. دانشجو باید به تمام زوایا و موضوعات مطرح شده در این رشته کاملا آشنا باشد. پایان نامه شامل چکیده, فصول یک تا پنجم و منابع می باشد. بنابر این ابتدا دانشجو باید در مورد موضوعات مطرح شده در رشته خود تحقیقاتی جامعی را با رعایت مسائل پژوهشی (از منابع علمی جدید دنیا در ژورنالهای به روز استفاده نماید) انجام دهد و باتوجه به علایق و توانایی های خود و با مشورت استاد راهنما پایان نامه موضوع مورد نظرش را پیدا کرده و درباره پیشینه و تاریخچه آن جستجو کامل و کافی کند. برای اشنایی بیشتر دانشجو با مفاهیم اولیه و پیشنه تحقیق پایان نامه و در واقع اینکه چه کسی چه کاری را در رابطه با موضوع مورد نظر انجام داده می تواند از پایان نامه ارشد و دکتری هم راستا با عنوان خود استفاده کند. در ادامه باید ساختار کامل و منسجمی برای عنوان و روش تحقیق و ارائه یک روش جدید به عنوان نوآوری در پایان نامه خود اعمال کند که البته کار ساده ایی نیست. موسسه رادمشاور در امر انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تمامی رشته های فنی مهندسی, علوم پایه و علوم انسانی دارای تجربه کافی بوده. متخصصین و مشاوران ما برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری شما با کیفیت بالا اعلام آمادگی می کند و دانشجوی عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود می تواند با کلیک کردن روی سفارش زیر درخواست خود را ثبت کند تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کار شما را پیگیری کنند.

JoomShaper