ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

مشاوره پروژه، پایان نامه و مقاله رشته روانشناسی در مقطعکارشناسی ارشد و دکتری توسط محققین برجسته کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور

زندگی انسان از ابعاد مختلفی ساخته شده است، یکی از این ابعاد، بعد روانشناختی انسان است. این عامل پایه و مبنای زندگی انسان است و بسیاری از پیروزی ها، شکست ها و تحولات زندگی انسان تحت تاثیر بعد روانی انسان قرار می گیرد. بعد روانشناسی ابعاد دیگر وجود انسان را تحت کنترل قرار داده است و پیشرفت در بعد روانی منجر به پیشرفت انسان خواهد بود. علم بررسی وجود انسان روانشناسی نام دارد؛ روانشناسی به معنای شناسایی علمی و عملی رفتار و فرایندهای مبتنی بر آموزه های ذهنی می باشد. این علم هدفمند و بر اساس فرضیه ها شکل گرفته و به دنبال راه حلی برای پاسخ دادن به این فرضیه ها بر اساس آزمون های طراحی شده می باشد. پاسخ دهی به فرضیه های طراحی شده در علم روانشناسی بر عواملی همچون: توصیف مسئله ، چرایی مسئله پژوهش(تبیین فرضیه)، پیش بینی روابط بین متغییر ها بر اساس آزمون و در نهایت تغییر دادن که منجربه بهبودی و درمان خواهد شد.

روانشناسی شامل: رفتارها (جنبه های عملی و کارکردی بدن)، فرایند های ذهنی(تفکر، تصمیم گیری، احساسات، انگیزه و ... که جنبه های روانی و غیر عملی)  می شود. بحث و موضوعات روانشناسی در سه حیطه توصیفی، آزمایشی و تکنیکی و در آخر تجویزی انجام می گیرد.

شکل گیری علم روانشناسی را می تون با توجه به تفاوت رفتاری در انسان و حیوان و وجود یک واژه در هویت انسان به اسم " من" دانست؛ بسیاری از مطالعات که بعد حیوانی انسان را شناسایی می کند و دارای اعتبار بالایی هستند را نمی توان به طور کامل به انسان تعمیم داد و همین امر منجر به پیدایش علمی به اسم روانشناسی شد که پیشینه آن به درازای موجودیت انسان است. روانشناسی در طول تاریخ رشد کرده و تحت فلسفه بسیاری از اندیشمندان و بزرگان تکامل یافته است که امروزه شاخه های بسیاری از این علم در بسیاری از دانشگاه های جهان و همچنین ایران تدریس می شود که می توان به برخی زیر مجموعه های آن شامل:

روانشناسی آزمایشی: که از محیطهای آزمایشی برای کنش و واکنش فرد استفاده می شود

روانشناسی فیزیولوژی: که سطوح هورمونی، عصبی واکنشهای اندامهای مختلف را حتی در سطح سلولی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

روانشناسی رشد: که متغییر های مرتبط با رشد، نمو و بالیدگی را از قبل از تولد تا مرگ مورد بررسی قرار می دهد.

روانشناسی آموزش و پرورش: به آموزش و متدها و شیوه های تدریس، نگارش و خلاقیت و بسیاری از زیر مجموعه های زندگی اجتماعی می پردازد.

روانشناسی صنعتی: بازده های کاری را در متخصصان و کارمندان مورد ارزیابی قرار می دهد و با این روش می توان افراد مناسب را در پست های مناسب جایگزین نمود و موجب پیشرفت هر چه بیشتر صنایع شد.

روانشناسی محیطی: که به بررسی تعامل انسان و محیط پیرامون می پردازد.

روانشناسی مهندسی(مهندسی روانی): تامل انسان و ماشین را مورد هدف قرار می دهد و تاثیر ابزارهای مصنوعی را در زندگی انسان و تاثیر انسان را بر بهبود ماشین مورد بررسی قرار می دهد.

روانشناسی حقوقی( روانشناسی قضایی): به بررسی رابطه بین مجرمان و دستگاههای قضایی می پردازد که نمونه آن می توان به فرمها وتفسیر دستگاههای دروغ سنجی اشاره نمود.

روانشناسی ورزشی: بهبود عملکرد، انگیزه، قدرت، ریکاوری و .... را در ورزشکاران انجام می هد.

لازم به ذکر است که بسیاری از حیطه های  اشاره شده دارای زیر مجموعه های هستند که ما آنها را با گرایشات : روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، روانشناسی کار، روانشناسی ورزشی، روانشناسی تکامل، روانشناسی کودک، روانشناسی معلولین، روانکاوی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی تربیتی، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی تحول و .... می شناسیم.روان‌شناسی علم مطالعۀ رفتار و فرایندهای ذهنِ موجود زنده ـ بخصوص انسان ـ بر اساس روش علمی است. همچنین یکی از علوم کاربردی و شاخه‌های تحصیلی است که یافتن ارتباط ذهن و روان آدمی، با مفاهیمی نظیر رشد، سلامت، رفتارهای اجتماعی، شناخت و … را در بر می‌گیردو رفتار، به فعالیت‌ها و اعمالی اشاره دارد که قابل مشاهده و قابل اندازه گیری می‌باشند، مانند صحبت کردن و راه رفتن، ولی فرایندهای ذهنی به اعمال و فرایند‌هایی اشاره دارد که به صورت مستقیم قابل دیدن و درک کردن نیست و نمود آنها را می‌توان در رفتار و دیگر فرایند‌ها مشاهده کرد، مانند تفکر و یا هیجان و ترس.. روان‌شناسی را می‌توان به طور کلّی به دو بخش پژوهشی (جهت افزایش دانش‌پایه) و کاربردی (جهت به کار بستن دانش در حل مسائل دنیای واقعی ) تقسیم کرد. به دلیل آن که روان‌شناسی با موضوعات دیگری از قبیل زیست‌شناسی، فلسفه، انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی نیز ارتباط دارد، شاخه‌های جدید پژوهشی و کاربردی به طور مستمر در حال شکل‌گیری است. علم و رشته روانشناسی، یکی از پرکاربردی ترین و درآمدزاترین رشته های علوم انسانی است و با توجه به تنوعی که در گرایشات مختلف دارد، می تواند نقش به سزایی در اشتغال زایی فارغ التحصیل در بازار کار داشته باشد. برخی از گرایشات روانشناسی عبارتند از : روانسنجی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، آموزش کودکان استثنایی و ... رشته روانشناسی در مقطع كارشناسی ارشد دارای شش گرایش زیر می‌باشد:

 1. روانشناسی عمومی : كه به مطالعه‌ی كلی مفاهیم روانشناسی می‌پردازد
 2. روانشناسی بالینی: كه به مطالعه‌ی ناهنجاری‌های رفتاری مانند افسردگی، اضطراب، وسواس و ... می‌پردازد
 3. روانشناسی بالینی کودک و نوجوان: كه به مطالعه‌ی روانشناسی كودكان می‌پردازد
 4. روانشناسی صنعتی و سازمانی : با تحلیل رفتار افراد با همكاران مدیران و زیردستان در هر سازمان سعی در ارایه راهكار جهت بالابردن راندمان سازمان‌ها می‌كند
 5. سنجش و اندازه‌گیری «روانسنجی»: بیشتر سنجش ضریب هوشی و تشخیص استعداد افراد مدنظر می‌باشد.
 6. روانشناسی خانواده درمانی

برخی از سرفصل های تحقیقاتی این رشته عبارتست از :

 • روان شناسی سلامت
 • نوروپسیکولوژی شخصیت
 • روان شناسی تحولی روانشناسی شناختی
 • رشد و بهداشت روانی
 • آسیب شناسی اجتماعی
 • روان شناسی تحولی
 • آسیب شناسی روانی و بالینی
 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی شناختی

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

Pschology

JoomShaper