ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته علوم سیاسی گرایش روابط بین الملل

امروز هیچ ملتی نمی‌تواند جدا از دیگر ملتها و بی‌اعتنا به آنچه در دیگر نقاط عالم می‌گذرد زندگی کند و هر اتفاقی کم یا بیش سریع یا کند به نوعی در سرنوشت او تاثیر خواهد گذاشت مطالعه تحولات جهانی و گاه پیش‌بینی اتفاقات و بررسی تاثیر آنها و نحوه برخورد هر کشور با آن ، کار متخصصان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل است.محور سیاست خارجی هر کشور تامین منافع ملی است. شناخت منافع ملی و عوامل تامین کننده و تهدید کننده آن را کارشناسان علوم سیاسی به عهده دارند. هدف از این رشته تربیت کارشناسان و تحلیلگران و متخصصان سیاست خارجی و روابط بین‌الملل است. در رشته علوم سیاسی مسایل و موضوعات زیر بنایی عرصه سیاست به صورت دانشگاهی و علمی بررسی می شود و در واقع یک اندیشمند علوم سیاسی لایه های زیرین و عمیقتر مسایل سیاسی را می شکافد و به همین دلیل قضایا را از بعد تازه ای تحلیل می کند .هدف رشته علوم سیاسی تربیت سیاست شناسائی است که بتوانند راهکارهای مناسبی ارائه بدهند تا منافع متضاد یک جمع که در چارچوبی به نام کشور زندگی می کنند، با یکدیگر تلفیق داده شده و در نتیجه چرخ مملکت بخوبی به گردش درآید . آنچه مردم به نام سیاست و مسائل سیاسی می‌شناسند با سیاست به مفهومی که در رشته علوم سیاسی مطرح است، تفاوت بسیار دارد و دانشجویان موفق این رشته نیز نه یک سیاستمدار بلکه یک سیاست‌شناس خواهند شد. علوم سیاسی به عنوان یک رشته دانشگاهی با علوم سیاسی به عنوان بحث‌های تخصصی در مورد مسائل سیاسی تفاوت دارد.

علوم سیاسی به عنوان یک رشته دانشگاهی به بررسی اندیشه‌ها و نظریه‌های سیاسی و کارکرد آنها در عرصه جامعه می‌پردازد و به عبارت دیگر رشته علوم سیاسی یعنی ارائه یکسری نظریه‌ها و یا یکسری ابزارها و راهکارهایی که بر اساس آنها هر جامعه شرایط و مشکلات حال را بررسی کرده و از پیش پا بر می‌دارد و برای حرکتها و اقدامات بعدی یعنی ترسیم فضا برای مسیر آینده برنامه‌ریزی می‌کند و همچنین از تجارب و دستاوردهای بشر که در طول تاریخ در عرصه اجتماع به دست آورده است، بهره‌ می‌برد. پس می‌توان گفت که علوم سیاسی در عین این که به حال نگاه کرده و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند، ریشه‌اش در گذشته می‌باشد. دانشجوی علوم سیاسی باید کتب تاریخی بخصوص تاریخ سیاسی را دوست داشته باشد و فلسفه را با علاقه بخواند .
دانشجوی علوم سیاسی باید فردی منطقی بوده و نظریاتش مستند به دلیل و مدرک باشد و کسی است که قدرت ابتکار و توانایی فکری وسیعی داشته باشد و ریشه‌ها را شناسایی بکند و اوج بگیرد و از بالا مشکلات را ببیند و با همه اقشار جامعه ارتباط داشته باشد تا بفهمد که مردم جامعه‌اش به چه فکر می‌کنند و نیازهای آنان چیست.

رشته روابط بین الملل از جمله رشته های نوپا در عالم سیاست به شمار می رود . سابقه این مبحث به عنوان یک رشته دانشگاهی حداکثر به سال های میان دو جنگ جهانی برمی گردد. در واقع، پس از رو برو شدن با مصائب جنگ جهانی اول، بشریت به طور کلی و محققان و دانشمندان به طور اخص در صدد کشف و تبیین ریشه ها و چگونگی رفتار دولت ها در صحنه بین المللی برآمدند. بنا بر این همان طور که از علت تشکیل این رشته مشخص است، موضوع اصلی در آن کشف، بررسی و علت کاوی رفتار دولتها( و اخیرا مجامع بین المللی) در عرصه بین المللی می باشد. با شعله ور شدن آتش جنگ جهانی دوم، محافل علمی دنیای غرب توجه بیشتری به این حوزه مطالعاتی مبذول داشته و چارچوب منظم تر و علمی‌تری بدان بحشیدند. از آن پس روند تکامل رشته روابط بین‌الملل شدت گرفته و و تا کنون قالب های فکری، رویکردها ، نظریه ها و مدل های گوناگون بسیاری برای درک مسائل بین‌المللی ارائه گردیده است. همین تنوع و گوناگونی شیوه های برخورد با روابط بین‌الملل موجب سر در گمی و حیرت دانشجویان و محققان تازه کار شده است. این مساله در غرب که زادگاه اولیه این رشته علمی است اساتید و محققان را بر آن داشته است تا با طرح کلی و منسجم مباحث این رشته و معرفی مختصر رویکردها و نظریه های رایج از سر در گم شدن تازه واردان این وادی جلوگیری نمایند.

این رشته شاخه ای از علوم سیاسی است که شامل مطالعات پیرامون سیاست خارجی، اقتصاد جهانی و ارتباطات است. این رشته بنا بر طبیعتش، برخی از مهم‌ترین مسائل جهانی را که امروزه بشر با آن‌ روبروست، مورد مطالعه قرار می‌دهد.

آنچه مردم به نام سیاست و مسائل سیاسی می شناسند با سیاست به مفهومی که در رشته علوم سیاسی مطرح است، تفاوت بسیار دارد و دانشجویان موفق این رشته نیز نه یک سیاستمدار بلکه یک سیاست شناس خواهند شد.

        پس از تحولات عظیم جنگ جهانی دوم و دگرگونی‌های بسیار در عرصه روابط بین‌‌المللی، رشته روابط بین الملل به عنوان یک رشته مستقل علمی پدید آمد و به سرعت گسترش یافت و سرانجام به دلیل پیچیدگی‌های خاص خود، تبدیل به رشته‌ای تخصصی و آکادمیک شد که امروزه در سطح دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

 در کشور ما آشنایی با این رشته بسیار دیرهنگام تر از غالب کشورها آغاز گردید. و متاسفانه هنوز هم به مانند سایر زیر شاخه های علوم سیاسی نتوانسته است.جایگاه شایسته ای را کسب نماید. و حتی از این حیث از سایر زیر شاخه های علوم سیاسی نیز موفقیت کمتری داشته است. و کمتر در کشور ما بدان توجه می شود و متخصصان این رشته کمتر در جایگاه خود و در شغلی که تخصص آن را کسب کرده اند، مشغول به کار می شوند و در عوض افرادی با تخصص های غیر مر تبط در مشاغلی که با رشته روابط بین الملل مشغول به کار می شوند( هر چند به کار گیری افراد در رشته های غیر تخصصی یکی از مشکلات عمومی در کشور ما به حساب می آید لکن این مساله در رشته های مرتبط با علوم سیاسی و خصوصا رشته روابط بین الملل بروز بیشتری دارد) با مراجعه به وزارت خارجه و بررسی کارکنان این وزارت به عنوان یکی از عمده ترین جاهایی که مر تبط با رشته روابط بین الملل است، هر چه بیشتر با محجور ماندن و عدم توجه به این رشته در کشور ما آشنا خواهید شد. در صورتی که بهره مندی از متخصصان این رشته می توانست بسیاری از مشکلاتی را که نا آشنایی برخی مسولین با این رشته برای کشور پدید آورده بود. را کاهش دهد. ولی متاسفانه اوضاع در کشور به گونه ای است که هر کسی به خود جرات می دهد که به راحتی بدون اینکه کمترین تخصصی داشته باشد در این عرصه اظهار نظر کند. و تحلیل ها ی عامیانه در جامعه ما رونق بسیاری یافته است و حتی اساس برخی از تصمیم گیری ها هم همین تحلیل های عامیانه است که به تحلیل کوچه و خیابانی معروف است، شاید بارها به رانندگانی برخورد کرده باشید که زمین وزمان را به هم می دوزند و چنان اوضاع بین المللی را تحلیل می کنند، که انگار اشراف کامل بر تمام مسائل دارند. و اینکه افرادی که حتی شاید فقط از دور نامی از رشته روابط بین الملل شنیده باشند از پذیرش مسولیت های خطیر مرتبط با این رشته، کوچکترین تردیدی به خود راه نمی دهند. و همین مساله هم خود باعث یاس و نا امیدی دانش پژوهان این رشته گردیده است و خود باعث گردیده است که تلاش و تحقیق و پژوهش در این رشته در کشورما از غنای لازم بر خوردار نباشد. و البته این به معنای نفی برخی تلاش های صورت گرفته از سوی برخی دلسوزان این رشته نمی باشد. لکن غرض بیان زیان و ضرری است که متوجه رشته روابط بین الملل و به تبع آن جامعه به خاطر کم توجهی به این رشته شده و خواهد شد. رشته روابط بین الملل که در سال ۱۹۱۹ به عنوان یک رشته دانشگاهی وارد عرصه مطالعاتی اندیشمندان گردید در ایران  هم اکنون در مقطع ارشد و دکتری تخصصی در دانشگاههای تهران ، شهید بهشتی ، علامه طباطبایی، اصفهان ،دانشگاه آزاد اسلامی و ... دایر است

 

اغلب دانشجویان بر این باورند که رمز و راز انجام پایان نامه با کیفیت عالی تنها در اختیار اشخاص خاصی است که معمولا اندک هستند. ما بر این باور نیستیم زیرا بر این باور تکیه داریم که اشخاصی که با کیفیت از پایان نامه خود دفاع میکنند یک سری اصول را با روشی استراکچرال انجام می دهند که همین امر موجب می شود که در امرانجام پایان نامه خود موفق باشند. منشا انجام پایان نامه با کیفیت عالی در رعایت یک سری اصول است. در حقیقت برای دستیابی به نمره بالا و انجام پایان نامه ارشد و دکتری با کیفیت بالا باید دسترسی به منابع روز دنیا و تجربه کافی داشته باشید. ما به شما دانشجویان عزیز به خصوص دانشجویانی که ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای ایشان دارای اهمیت ویژه ای است توصیه میکنیم برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری به موسسه رادمشاور مراجعه کنند و از متخصصین باتجربه ما استفاده کنند. موسسه رادمشاور با دارا بودن تجریه چند ساله در انجام پایان نامه ارشد و دکتری و کارهای پژوهشی امادگی خود را برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری شما با بالاترین کیفیت اعلام می کند.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در دپارتمان علوم سیاسی موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی گرایش های فوق در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper