ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته علوم سیاسی گرایش اندیشه‌های سیاسی

امروز هیچ ملتی نمی‌تواند جدا از دیگر ملتها و بی‌اعتنا به آنچه در دیگر نقاط عالم می‌گذرد زندگی کند و هر اتفاقی کم یا بیش سریع یا کند به نوعی در سرنوشت او تاثیر خواهد گذاشت مطالعه تحولات جهانی و گاه پیش‌بینی اتفاقات و بررسی تاثیر آنها و نحوه برخورد هر کشور با آن ، کار متخصصان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل است.محور سیاست خارجی هر کشور تامین منافع ملی است. شناخت منافع ملی و عوامل تامین کننده و تهدید کننده آن را کارشناسان علوم سیاسی به عهده دارند. هدف از این رشته تربیت کارشناسان و تحلیلگران و متخصصان سیاست خارجی و روابط بین‌الملل است. در رشته علوم سیاسی مسایل و موضوعات زیر بنایی عرصه سیاست به صورت دانشگاهی و علمی بررسی می شود و در واقع یک اندیشمند علوم سیاسی لایه های زیرین و عمیقتر مسایل سیاسی را می شکافد و به همین دلیل قضایا را از بعد تازه ای تحلیل می کند .هدف رشته علوم سیاسی تربیت سیاست شناسائی است که بتوانند راهکارهای مناسبی ارائه بدهند تا منافع متضاد یک جمع که در چارچوبی به نام کشور زندگی می کنند، با یکدیگر تلفیق داده شده و در نتیجه چرخ مملکت بخوبی به گردش درآید . آنچه مردم به نام سیاست و مسائل سیاسی می‌شناسند با سیاست به مفهومی که در رشته علوم سیاسی مطرح است، تفاوت بسیار دارد و دانشجویان موفق این رشته نیز نه یک سیاستمدار بلکه یک سیاست‌شناس خواهند شد. علوم سیاسی به عنوان یک رشته دانشگاهی با علوم سیاسی به عنوان بحث‌های تخصصی در مورد مسائل سیاسی تفاوت دارد.
علوم سیاسی به عنوان یک رشته دانشگاهی به بررسی اندیشه‌ها و نظریه‌های سیاسی و کارکرد آنها در عرصه جامعه می‌پردازد و به عبارت دیگر رشته علوم سیاسی یعنی ارائه یکسری نظریه‌ها و یا یکسری ابزارها و راهکارهایی که بر اساس آنها هر جامعه شرایط و مشکلات حال را بررسی کرده و از پیش پا بر می‌دارد و برای حرکتها و اقدامات بعدی یعنی ترسیم فضا برای مسیر آینده برنامه‌ریزی می‌کند و همچنین از تجارب و دستاوردهای بشر که در طول تاریخ در عرصه اجتماع به دست آورده است، بهره‌ می‌برد. پس می‌توان گفت که علوم سیاسی در عین این که به حال نگاه کرده و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند، ریشه‌اش در گذشته می‌باشد. دانشجوی علوم سیاسی باید کتب تاریخی بخصوص تاریخ سیاسی را دوست داشته باشد و فلسفه را با علاقه بخواند .
دانشجوی علوم سیاسی باید فردی منطقی بوده و نظریاتش مستند به دلیل و مدرک باشد و کسی است که قدرت ابتکار و توانایی فکری وسیعی داشته باشد و ریشه‌ها را شناسایی بکند و اوج بگیرد و از بالا مشکلات را ببیند و با همه اقشار جامعه ارتباط داشته باشد تا بفهمد که مردم جامعه‌اش به چه فکر می‌کنند و نیازهای آنان چیست.

«اندیشه سیاسی» از گذشته تا به حال درصدد پاسخ به دو دسته پرسش اساسی بوده است:

نخست، چگونگی به وجود آمدن یک حکومت، چرایی پیروی مردمان از آن و کارکردهای حکومت و دیگر آن که هدفگذاری حکومت و سازمان دهی آن برای دستیابی به این هدف ها چگونه باید باشد.
با توجه به شکل گیری گونه های مختلف حکومت اسلامی از دوران پیامبر اسلام (ص) تا به امروز و نظر به نقش عمیق و گسترده اندیشه سیاسی و شاخه های آن (نظیر فلسفه سیاسی) در فرهنگ و تمدن اسلامی، شناخت اندیشه سیاسی در اسلام به ویژه از منظر کتاب و سنت و بزرگان این حوزه ضرورت می یابد.

بنابراین رشته  کارشناسی ارشد اندیشه سیاسی در اسلام ، پاسخی است به این ضرورت و تلاشی است برای تربیت متخصصانی که با شناخت مفاهیم مربوطه و آشنایی با دیدگاه بزرگان به ویژه اندیشه های بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران، از تحلیل عمیقی در آموزش و پژوهش و سمتهای اجرایی برخوردار باشند.

علم سیاست پدیده ای است که با تحولات مشروطیت در ایران و موقعیت جدید علمای شیعه در جهان معاصر پیوند دارد. در سنت اسلامی از دانش سیاسی به علم مدنی تعبیر میشود. اندیشمندان مسلمان علم مدنی را به دو بخش فلسفه مدنی و فقه مدنی تقسیم میکردند. به اعتقاد مسلمانان تفاوت عمده این دو شاخه از علم مدنی در این است که حکمت مدنی غالبا وجه نظری دارد. و برعکس فقه مدنی، فقه سیاسی بیشتر ناظر به سیاست است. فقه سیاسی ،بدین سان مواجهه ای دو سویه با زندگی سیاسی و نیز وحی اسلامی از طریق زبان و دستگاه فقه است.

 

اغلب دانشجویان بر این باورند که رمز و راز انجام پایان نامه با کیفیت عالی تنها در اختیار اشخاص خاصی است که معمولا اندک هستند. ما بر این باور نیستیم زیرا بر این باور تکیه داریم که اشخاصی که با کیفیت از پایان نامه خود دفاع میکنند یک سری اصول را با روشی استراکچرال انجام می دهند که همین امر موجب می شود که در امرانجام پایان نامه خود موفق باشند. منشا انجام پایان نامه با کیفیت عالی در رعایت یک سری اصول است. در حقیقت برای دستیابی به نمره بالا و انجام پایان نامه ارشد و دکتری با کیفیت بالا باید دسترسی به منابع روز دنیا و تجربه کافی داشته باشید. ما به شما دانشجویان عزیز به خصوص دانشجویانی که ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای ایشان دارای اهمیت ویژه ای است توصیه میکنیم برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری به موسسه رادمشاور مراجعه کنند و از متخصصین باتجربه ما استفاده کنند. موسسه رادمشاور با دارا بودن تجریه چند ساله در انجام پایان نامه ارشد و دکتری و کارهای پژوهشی امادگی خود را برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری شما با بالاترین کیفیت اعلام می کند.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در دپارتمان علوم سیاسی موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی گرایش های فوق در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper