ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه علوم تربیتی

 پایان نامه رشد سالم و صحيح جوامع انساني در گرو تعليم و تربيت صحيح و اصولي افراد آن جامعه است . هر چقدر آگاهي و دانش اقشار مختلف جامعه نسبت به تعليم و تربيت افزايش يابد ، جامعه در مسير تکامل و تعالي رشد خواهد يافت و البته اين امر ، يعني ارتقاء و افزايش آگاهي عمومي مردم در زمينه تعليم و تربيت ، توسط متخصصان و صاحب نظران و همچنين مدرسان و معلمان علوم تربيتي انجام مي گيرد.

educational science 1

به همین دلیل ، رشته علوم تربيتي به منظور تربيت و آموزش افراد در بيشتر دانشگاههاي کشور داير بوده است. علوم تربیتی از رشته‌های علوم انساني است که به جنبه‌های آموزش و پرورش آدمی و دانش های مربوط به آن می‌پردازد. در ميان رشته‌‌هاي علوم انساني مجموعه‌‌‌اي از دانش‌هاي به هم پيوسته است که به بررسي مباني، اصول، اهداف، روش‌ها و حل زمينه‌ها و عوامل تعليم و تربيت مي‌پردازد و از روش عقلي و بحث‌هاي فلسفي در تعليم و تربيت و نيز روش‌هاي علمي و يافته‌هاي روان‌شناسي، جامعه‌شناسي و... در مباحث نظري و کاربرد سود مي‌برد. علوم تربيتي در وهله اول داراي فايده عملي است يعني به عمل تربيت در همه مراحل مدد مي‌رساند و مانند همه علوم ديگر در هم‌آوايي کنوني پژوهش، نقش غير مستقيمي را ايفاء مي‌کند. به اين معنا که براي رشته هاي علمي ديگر زمينه به آزمايش گذاشتن نظريه هايي مربوط به زمينه‌هاي ديگر را فراهم مي‌کند. در يک تقسيم‌بندي، علوم تربيتي به سه دسته تقسيم مي‌شود:

 1. علومي که شرايط عمومي و محلي تربيت را مطالعه مي‌کنند. از قبيل: تاريخ آموزش و پرورش، جامعه شناسي آموزش و پرورش، مديريت آموزشي و....
 2. علومي که اوضاع و وقايع تربيتي را چنانکه هستند مطالعه مي‌کنند. از قبيل علوم مربوط به روش تدريس، و نظريه‌هاي مربوط به برنامه ها، روانشناسي اجتماعي، علوم مربوط به ارزشيابي و روانشناسي پرورشي.
 3. علومي که تفکر درباره تربيت و تحول آن را مطالعه مي‌کنند. مثل فلسفه آموزش و پرورش.

از اهداف اصلی این رشته تحصیلی می‌توان این موارد را نام برد:

 1. تدارک یک نظام آموزشی فراگیر برای بازماندگان از تحصیل
 2. علاقه‌مندان به بازگشت مجدد به تحصیل در کلیه سطوح
 3. پایه‌گذاری جامعه در حال یادگیری
 4. مبارزه با بیسوادی روشن است که رسیدن به این اهداف با روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و تغذیه اطلاعاتی این چنین نیازمند فناوری جدید اطلاعات و ارتباطات است.

وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و مراکزی مانند فرهنگسراها، سازمان بهزیستی، سازمان زندانها، کانونهای اصلاح و تربیت، مراکز مشاوره خصوصی، محل کار فاغ التحصیلان رشته علوم تربیتی می‌تواند باشد. رشته علوم تربیتی در ایران در مقطع کارشناسی :

 1. تکنولوژی آموزشی
 2. آموزش پیش دبستانی و دبستانی
 3. مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
 4. آموزش و پرورش کودکان استثنایی

رشته علوم تربیتی در ایران در مقطع کارشناسی ارشد:

 1. برنامه ریزی آموزشی
 2. آموزش و پرورش تطبیقی
 3. برنامه ریزی درسی
 4. تحقیقات آموزشی
 5. آموزش و پرورش استثنایی
 6. روانشناسی تربیتی
 7. آموزش بزرگسالان
 8. آموزش و بهسازی منابع انسانی
 9. تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت
 10. تکنولوژی آموزشی
 11. مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی
 12. سنجش و اندازه گیری در آموزش و پرورش

رشته علوم تربیتی در ایران در مقطع دکتری:

 1. تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت
 2. برنامه ریزی درسی
 3. روانشناسی تربیتی
 4. سنجش آموزش
 5. برنامه ریزی توسعه آموزش عالی
 6. برنامه ریزی درسی در آموزش عالی
 7. مدیریت آموزش عالی
 8. اقتصاد آموزش عالی
 9. برنامه ریزی آموزش از راه دور

 

دانشجویان عزیز باید این مطلب را بدانند که برای انجام پایان نامه دفاع کردن قوی و برای اینکه بتوانید پایان نامه قویی بنویسید باید نگارش پایان نامه کاملا حرفه ای و دارای یک سبک نگارشی قویی باشد. یک پایان نامه حرفه ای دارای یک بیس تحقیقاتی قوی و نیز یک اطلاعات جامع و به روز از موضوع مورد نظر می باشد. شخصی که پایان نامه ارشد و یا دکتری را نگارش میکند باید دارای قابلیت های نگارشی بالایی بوده تا بتواند در جلسه دفاع به خوبی از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری خود دفاع کرده و نمره خوبی اخذ کند. در چنین شرایطی وجود یک مشاور در تمامی مراحل انجام پایان نامه از پیشنهاد موضوع گرفته تا نگارش پروپزال و نوشتن پایان نامه می تواند کمک خوبی به دانشجویان عزیز کند. موسسه رادمشاور با دارا بودن متخصصین متهدی می توانند شما را در تمامی مراحل انجام پایان نامه کمک کنند.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، انجام پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

 

 

JoomShaper