ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته اقتصاد گرایش اقتصاد نظری

در دانشگاه اقتصاد را اینگونه تعریف می‌کنند: علم تخصیص منابع محدود برای نیازهای نامحدود. بطور کلی بحث در این علم بر سر آن است که نحوه تخصیص بهینه این منابع چگونه است.
در یک تعریف کلی‌تر اینگونه می‌توانیم بگوییم که علم اقتصاد مطالعه علمی جنبه‌های گوناگون رفتار اقتصادی انسان است. به این خاطر علم اقتصاد جزو علوم اجتماعی محسوب می‌شود ، درست نظیر جامعه‌شناسی ، علم سیاست یا روان‌شناسی، علم را معمولا بخش نظام‌یافته‌ (روشمند) شناخت بشری می‌دانند اما تعریف علم بسی فراتر از این است. در این معنا علم به دنبال به دست دادن یک تبیین معقول و منطقی از روابط و پیوندهای میان پدیده‌های مشاهده‌پذیر و همچنین استخراج قوانین فراشمول برای پیش‌بینی رویدادهایی است که تحت شرایط معین رخ می‌دهند. به طور خلاصه سروکار علم با تبیین، استخراج قانون فراشمول و پیش‌بینی رویدادها است.
علم اقتصاد از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی است. آنچه باعث شده است این علم جزو علوم انسانی بیاید، سروکار داشتن با رفتار اقتصادی انسان‌هاست، این خود باعث پیوند اقتصاد با فلسفه می‌شود که جنبه نظری اقتصاد است. اما آنچه باعث پیوند این علم با ریاضی و آمار شده است، جنبه کاربردی اقتصاد است که بسیار وسیع‌تر از جنبه نظری آن است.

 

هسته اصلي تئوري‌هاي اقتصادي مثل اقتصاد رياضي و اقتصاد سنجي در شاخه اقتصاد نظري مطالعه مي‌شود؛ يعني اين شاخه بيشتر جنبه انتزاعي و تئوري دارد و تأكيد آن بر روي تئوري‌هاي رياضي است و دانشجوي اقتصاد نظري كمتر پديده‌هايي از قبيل تجارت را مطالعه مي‌كند. اقتصاد نظري به مدل‌هاي رياضي اقتصاد مي‌پردازد؛ يعني تأکيد اين بخش از اقتصاد بيش‌تر بر تئوري‌هاي رياضي استاقتصاد نظري در حقيقت جنبه‌ي محض تئوريک اقتصاد و پايه و چارچوب دانش اقتصاد را مورد بررسي قرار مي‌دهد و به نظر مي رسد که پايه و مبناي ساير گرايش‌هاي اقتصاد و هر گرايش فرعي اقتصاد است. بنابراين دانشجوياني که استعداد و توانايي داشته باشند، ‌اين گرايش قلمرو بسيار خوبي براي دانش پژوهي و تحقيق و پيشرفت و ارتقاء است.

درس‌هاي خرد و کلان دروس مبناي اقتصاد نظري است و نقش محوري دارند. وجه تمايز اين گرايش از رشته اقتصاد در دوره کارشناسي با برنامه‌هاي آموزشي ديگر گرايش ها درس تاريخ عقايد اقتصادي و درس اقتصادسنجي است.

تاريخ عقايد اقتصادي درس بسيار مهمي است چرا‌که جايگاه و شرايط زماني و مکاني نظريات اقتصادي و دانشمنداني که آن نظريات را ارائه کرده‌اند را مورد بررسي قرار مي دهد و وجه شاخص و امتياز رشته اقتصاد نظري است. اقتصاد سنجي هم برمي‌گردد به جنبه‌هاي کمي نظري‌هاي دانش اقتصاد.

 

 با توجه به اینکه تعیین موضوع و نگارش پروپزال و نیز انجام پایان نامه به طور کلی برای برخی از دانشجویان این رشته دارای دشواری و  نگرانی است و بنابر ما توصیه میکنیم که برای نگارش پایان نامه و انجام پایان نامه با موسسه رادمشاور تماس گرفته و از مشاوره متخصصین برجسته ما در امر انجام پروپزال و پایان نامه بهره ببرید. موسسه رادمشاور ارائه دهنده کلیه خدمات انجام پروپزال و پایان نامه می باشد. متخصصین و مشاورین ما دارای تجریه کافی و دانش فنی کامل نسبت به تمامی زوایای نگارش پروپزال, انجام پایان نامه, انجام پایان نامه ارشد و دکتری هستند و در نهایت کار شما دانشجوی عزیز را آسان می نمایند. تحلیل آماری پایان نامه ارشد و دکترا و در کل انجام پایان نامه کاریست دشوار و طاقت فرسا. مشاورین و متخصصین ما دارای تحصیلات عالی در این زمینه بوده و می توانند این کار را در بالاترین سطح کیفی برای شما دانشجویان عزیز انجام دهند.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه های نگارش پروپزال, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند. 

JoomShaper