ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه حسابداری

حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه­ اش فراهم کردن اطلاعات کمی، که اساسا دارای ماهیت مالی هستند، درباره واحد اقتصادی است. اطلاعات فراهم شده توسط حسابداری باید در تصمیم­گیری­های اقتصادی سودمند باشد.

Acounting

حسابداری يک سيستم است که در آن فرآيند جمع آوري، طبقه بندي، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شکل ها و مدلهاي خاص انجام مي گيرد. حسابرسی فرآیندی منظم و با قاعده (سیستماتیک) جهت جمع­آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد درباره ادعاهای مدیریت در ارتباط با فعالیت­ها و وقایع اقتصادی، به منظور تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج به افراد ذینفع است. هدف رشته حسابرسی تامین نیروی انسانی متخصص و آگاه نسبت به استانداردهای حسابداری و حسابرسی و آخرین تغییرات آن، قوانین مالیاتی و تجارت، کنترل­های داخلی اثربخش و ارزیابی و مدیریت ریسک می­باشد. فرصت های شغلی يک حسابدار بسيار گسترده است و از پايين ترين سطح تا بالاترين سطح را در بر مي گيرد. و با وجود اين که در دانشگاهاي مختلف کشور اعم از دولتي، غيرانتفاعي و آزاد، دانشجويان بسياري در رشته حسابداري تدريس مي کنند اما تعداد فارغ التحصيلان بيکار اين رشته از بيشتر رشته ها کمتر است. چون از يک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترين کارخانه هاي کشور حداقل براي تهيه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نيازمند هستند. فارغ التحصیلان رشته حسابداری و حسابرسی از فرصت‌های متنوع شغلی برخوردار می­باشند به طوری که به ندرت دیده می­شود که فارغ التحصیلان این رشته با مشکل بیکاری مواجه باشند. برای مثال فارغ التحصیلان این دو رشته می­توانند در زمینه­های گوناگون از جمله حسابداری مالی، مدیریت، دولتی، مالیاتی، بیمه و غیره و هم چنین زمینه‎ های گوناگون حسابرسی از جمله حسابرسی مستقل و داخلی فعالیت نمایند. فارغ‌التحصیلان این رشته بعد انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری  می‌توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابداری در شاخه‌های زیر مشغول کار شوند:

  • حسابداری مالی: در کلیه شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرانتفاعی.
  • حسابداری صنعتی: در کلیه واحدهای صنعتی و شرکت‌های تولیدی.
  • حسابداری دولتی : در کلیه سازمان‌ها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذیحساب.
  • حسابداری مالیاتی: در ادارات دارایی.
  • حسابداری بیمه: در موسسات بیمه.
  • حسابداری بانک ‌ها: در شعبه‌ها و سرپرستی بانک ها.

دانشجوی رشته حسابداری بعد از اتمام پایان نامه خود و پس از مدتی اشتغال به کار حسابداری می‌توانند در سمت مدیریت مالی واحدهای تجاری، ایفای نقش نمایند. رشته حسابداری در دوره کارشناسی ارشد و در طی پایان نامه به منظور آموزش تخصصی حسابداری به دانشجویانی که درآینده در حرفه حسابرسی یا مشاغل مختلف حسابداری در موسسات بازرگانی، صنعتی و دولتی مشغول کار خواهند شد، تدوین گردیده است. یعنی دانشجو با انجام پایان نامه ارشد خود به لحاظ اطلاعات حسابداری غنی خواهد شد. دانشجویانی که درحال حاضر به کار حسابرسی و حسابداری اشتغال دارند با گذرانیدن این دوره اطلاعات و معلومات تخصصی خود را افزایش داده و مسئولیت های سنگین تری را عهده دار خواهند گردید. علاوه بر این فارغ التحصیلان این دوره در تحت ضوابطی که ستاد انقلاب فرهنگی تعیین میکند، میتوانند به امر تدریس در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اشتغال پیدا کنند

با توجه به دشواری هایی که در این رشته وجود دارد و نیز ابهامی که در تعیین موضوع و انجام پروپزال و پایان نامه وجود دارد به دانشجویان این رشته توصیه میکنیم که از دانش فنی متخصصان رادمشاور که از کوله باری ارزنده از تجربه برخورداراند استفاده کنند و در تمامی مراحل انجام پایان نامه از مرحله تعیین موضوع گرفته تا نگارش پروپزال و انجام پایان نامه بدور از استرس پیش رفته و در نهایت با قدرت تمام از پایان نامه خود دفاع کنید. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، انجام پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper