ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه کتابداری

آثار و مکتوبات بزرگان علم و ادب یکی از مهمترین ترین عوامل درک و انتقال فرهنگ یک کشور یا جامعه به جوامع دیگر بوده است. کتابخانه ها از گذشته به عنوان مراکز نگهداری و انتشار این آثار و میراث فرهنگی شناخته شده اند.

تحولات جوامع بشری در طول قرن های  پسین از جمله پیدایش صنعت چاپ، انقلاب صنعتی، دگرگونی شیوه های آموزش، تاثیر نتایج تحقیقات در توسعه و رشد اقتصادی – اجتماعی و پیشرفتهای سریع و اعجاب آور علوم و فنون و پژوشهای مربوط، هریک به نوبه خود تاثیری تام  در رشد حجم منابع چاپی و غیر چاپی اطلاعاتی داشته است. هر چند زیادی انتشارات و اطلاعات کار آموزش و پژوهش را ساده می کند ولی در عین حال موجب بروز اشکالاتی در دسترس به منابع اطلاعاتی مورد نظر می شود و این مسئله می تواند جریان پیشرفتهای فرهنگی و گسترش آموزش و پژوهش در زمینه های گوناگون راکند یا مختل سازد.

پيشرفت هاي سريع علمي و افزايش ميزان انتشارات مکتوب و غير مکتوب به طور مثال افزایش تعداد پایان نامه ها و کارهای تحقیقاتی به علت افزایش تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری عملیات دستيابي به اطلاعات را سخت و مشکل کرده است. ضرورت برخورد علمي و فني مناسب با رشد روز افزون انتشارات براي ذخيره و بازيابي اطلاعات به منظور تسريع و افزايش دسترس پذيري آن براي همه کاربران در سطوح مختلف جامعه اهميت رشته کتابداري و اطلاع رساني را افزون کرده است.

توجه به اهمیت افزایش سطح فرهنگ عمومی و ترویج کتابخوانی افراد جامعه ضرورت تحقیق و توسعه و شناخت بیشتر هویت فرهنگی از یک سو و افزایش سریع حجم اطلاعات از سوی دیگر، ایجاد و توسعه کتابخانه ها و مراکز اسناد و مدارک را به عنوان کانون گرد آوری و اشاعه اطلاعات ضروری ساخته است. 
در شرایط کنونی که کشور ایران باید در راستای بازیابی هویت فرهنگی خویش و استقلال علمی و فنی و حصول خودکفایی اقتصادی قدم بردارد کار بهره گیری درست و به موقع از اطلاعات علمی و فنی ودقیق و روز آمد و نیز استفاده از میراث غنی فرهنگ گذشته باید جدی گرفته شود. در این راستا کتابخانه ها و مراکز اسناد و مدارک وظیفه دارند تا با توجه به نیاز ویژگیهای جامعه استفاده کننده، به انجام نقش و رسالت خود بپردازند. مراکز اسناد و مدارک در زمینه های مختلف موضوعی و تخصصی اطلاعات مورد نیاز پژوهندگان را گرد آوری و تجریه و تحلیل نموده و آماده استفاده میکنند. کتابخانه دانشگاهی به عنوان پیشتیبان برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، کتابخانه های آموزشگاهی به عنوان تقویت کننده برنامه های درسی و کتابخانه های عمومی در جهت افزایش فرهنگ و دانش عمومی می توانند خدمات و منابع لازم را مهیا سازند. برای ایجاد آماده کردن و اداره اینگونه کتابخانه ها و مراکز اسناد و مدارک ونیز ارائه خدمات اطلاعاتی لازم، آموزش نیروی انسانی در سطح کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف امری مهم است. 

كتابخانه به مقام نهادی اجتماعی در نظر گرفته می شود كه از پنج قسمت تشكیل شده است. این پنج بخش عبارتند از :

 1- بخش انتخاب و تهیه منابع كه باید با نیاز مراجعه كننده و امكانات منطقه ای هماهنگ باشد2- بخش فهرست نویسی برای استفاده بهینه مراجعه كننده از منابع موجود در كتابخانه3- بخش امانت 4- بخش مرجع5- بخش حفظ و نگهداری منابع.

 

كتاب دارای به دو معنا است:

یكی معنای محدود و دامنه ای بسته كه همان اوراق مكتوب به هم پیوسته و جلد شده است و اصطلاحاً به آن صورت گوتنبرگی كتاب می گویند، و دیگری معنای گسترده آن است، كه به هر اثری كه به گونه ای ثبت و ضبط شده باشد گفته می شود. از این دیدگاه، نوار صفحه، لوح فشرده و حتی آنچه در اینترنت قابل دسترسی است "كتاب" تلقی می شود.

علوم کتابداری ، علمی است که به مطالعه و بررسی شیوه‌های گوناگون تولید دانش، گردآوری منابع اطلاعاتی )کتاب، مجله، لوح فشرده، بانک‌های اطلاعاتی، پایگاه اطلاعاتی،اینترنت و وب)، سازماندهی، بازیابی و اشاعهٔ این منابع و محمل‌های اطلاعاتی می‌پردازد و در این راستا تلاش می‌نماید که در وقت خواننده یا کاربر صرفه‌جویی نماید. این دانش در واقع آمیزه‌ای است از دو دانش کتابداری و اطلاعات (اطلاع‌رسانی(

دانش آموختگان اين گروه ضمن آشنايي با مباني نظري کتابداري و اطلاع رساني از توانايي هاي زير برخوردار مي شوند:

*انجام امور تخصصي، فني و خدماتي کتابخانه ها و مراکز اطلاع رساني

*نظارت بر فعاليت ها و رفع اشکالات فني و تخصصي

*برنامه ريزي و اداره انواع کتابخانه ها و مراکز اطلاع رساني

*اجراي امور پژوهشي در مسائل کتابداري و اطلاع رساني

انجام پایان نامه کتابداری در موسسه رادمشاور یکی از بیشترین درخواست‌ها را به خود اختصاص داده است. رشته کتابداری یکی از رشته های علوم انسانی است که همه ساله دانشجویان بسیاری در این رشته وارد دوره کارشناسی ارشد می‌شوند و در این دوره می بایست به نگارش پایان نامه بپردازند. در حیطه انجام پایان نامه کتابداری موسسه رادمشاور با استفاده از گروه مجربی از محققان این رشته، به ارائه خدماتی چون نگارش فصول، نگارش پروپوزال و مقاله و انتخاب موضوع می‌پردازد. در زیر برخی از حیطه هایی که موسسه رادمشاور به انجام پایان نامه کتابداری پرداخته اند آورده می‌شود:

 انجام پایان نامه کتابداری در حوزه عملکرد مدیران در کتابخانه‌ها

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه هوش هیجانی و توانمندسازی کتابداران

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه بررسی تطبیقی نمایه سازی

انجام پایان نامه در حوزه نیازسنجی مدیران و کارکنان کتابخانه‌ها

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه آسیب شناسی نظام اطلاع رسانی دانشگاه‌ها

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه حقوق مالکیت معنوی در ارتباطات فرهنگی و اجتماعی

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه ارائه شاخص های ارزیابی عملکرد کتابخانه‌های تخصصی ایران

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه ارزیابی کاربردپذیری وب سایت‌های کتابخانه‌های ملی

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه طراحی چهارچوب ادراکی انتقال و تبادل دانش

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه سودمندی منابع الکترونیکی موجود در دانشگاه‌های دولتی

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه طراحی الگوی سنجش آمادگی سازمانی در جهت سازمان دانش محور

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه مطالعه شیوه های کسب اطلاعات علمی و فنی توسط متخصصان

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه ارگونومیک و آسیبهای جسمانی ناشی از محیط کار کتابداران

انجام پایان نامه کتابداری در حوزه چگونگی استفاده دانشجویان تحصیلات تکمیلی پردیس دانشکده های فنی

 

دانشجویان در دوره ارشد و دکتری باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند. انجام پایان نامه ارشد  و یا رساله دکتری با کیفیت در  رشته کتابداری بستگی به عوامل متعددی دارد. دانشجویان باید به موضوعات مطرح شده در این رشته کاملا آشنا باشد. پایان نامه شامل چکیده,فصول یک تا پنجم و منابع می باشد. بنابر این ابتدا دانشجو باید در مورد موضوعات مطرح شده در رشته خود تحقیقاتی جامعی را با رعایت مسائل پژوهشی (از منابع علمی جدید دنیا در ژورنالهای به روز استفاده نماید) انجام دهد و باتوجه به علایق و توانایی های خود و با مشورت استاد راهنما پایان نامه موضوع مورد نظرش را پیدا کرده و درباره پیشینه و تاریخچه آن جستجو کامل و کافی کند. برای اشنایی بیشتر دانشجو با مفاهیم اولیه و پیشنه تحقیق پایان نامه و در واقع اینکه چه کسی چه کاری را در رابطه با موضوع مورد نظر انجام داده می تواند از پایان نامه ارشد و دکتری هم راستا با عنوان خود استفاده کند. در ادامه باید ساختار کامل و منسجمی برای عنوان و روش تحقیق و ارائه یک روش جدید به عنوان نوآوری در پایان نامه خود اعمال کند که البته کار ساده ایی نیست. موسسه رادمشاور در امر انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تمامی رشته های فنی مهندسی, علوم پایه و علوم انسانی دارای تجربه کافی بوده. متخصصین و مشاوران ما برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری شما با کیفیت بالا اعلام آمادگی می کند و دانشجوی عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود می تواند با کلیک کردن روی سفارش زیر درخواست خود را ثبت کند تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کار شما را پیگیری کنند.

 

 

 

 

JoomShaper