ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه زبان و ادبیات فارسی

 رشته زبان و ادبیات فارسی بهترین بستر برای ورود به شناخت فرهنگ و عرفان و حتی معارف دینی ما است. چون سرفصل‌ها و دروسی که در این رشته به خصوص در دوره کارشناسی ارشد تدریس می‌شود ویا موضوعاتی که در انجام پایان نامه مطرح می شود هر کدام مسیری است که به دشت‌های وسیع معرفت منتهی می‌گردد.

مثلاً معانی و بیان و آرایه‌های ادبی موجب ارضاء حس زیباشناسی در حوزه ادبیات می‌شود و از دیگر سو صنایع شعری و فنون بلاغی مانند تملیح، استعاره و مجاز کلیدی برای پی بردن به نکات باریک و اشارات معنایی متون ادبی است. امروزه‌ دامنه‌ ادبیات‌ فارسی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری‌ بسیار گسترده‌ است‌ به‌ گونه‌ای‌ که‌ پیش‌بینی‌ می‌شود بتوان‌ ده‌ گرایش‌ برای‌ آموزش‌ ادبیات‌ فارسی‌ تدوین‌ کرد, و موضوعات مختلفی را برای عنوان پایان نامه مطرح کرد. دانشجو طی‌ دو سال‌ دروس‌ عمومی‌ ادبیات‌ را بخواند و در دو سال‌ بعد یکی‌ از گرایش‌های‌ علوم‌ بلاغی‌، ادبیات‌ داستانی‌ و گرایش‌های‌ دیگری‌ که‌ می‌توان‌ در این‌ رشته‌ پیش‌ بینی‌ کرد، مطالعه‌ کند. اما آنچه‌ امروزه در دانشگاه‌ها به‌ عنوان‌ رشته ادبیات‌ فارسی‌ تدریس‌ می‌شود،‌ دارای دو شاخه‌ اصلی‌ زبان‌ فارسی‌ و ادبیات‌ فارسی‌است. که‌ در بخش‌ زبان‌ فارسی‌ مسایل‌ مربوط‌ به‌ زبان‌ شناسی‌، دستور زبان‌، اصول‌ نگارش‌ و ویرایش‌ و در بخش‌ ادبیات‌؛ سبک‌شناسی‌، نقد ادبی‌، انواع‌ ادبی‌، تاریخ‌ ادبیات‌، صنایع‌ ادبی‌ شامل‌ بدیع‌، معانی‌ و بیان‌ و عروض‌ همچنین‌ متون‌ نظم‌ و نثر کلاسیک‌ مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد.

ادبیات آئینه فرهنگ و تمدن یک ملت است و بسیاری از مسائل از قبیل روش معیشت، طرز فکر، اندیشه های فلسفی، عقاید و آرای مذهبی و اخلاقی، آداب و رسوم و مانند آنها در آثار ادبی نشان داده می شود. انتخاب این رشته و نیز انجام پایان نامه با کیفیت با توجه به اینکه اساس ها و ضوابط زبان مادری را به ما می آموزد به ظاهر معمولی و آسان به نظر می آید اما در واقع لطائف و ظرائفی دارد که در مراحل تخصصی کار را سخت می کند. در این رشته دو بخش زبان و ادبیات فارسی مورد بررسی قرار می گیرند. قلم و زبان فارسی دربرگیرنده زبان شناسی، دستور زبان، اصول نگارش و ویرایش و در بخش ادبیات، سبک شناسی ، نقد ادبی، انواع ادبی، تاریخ ادبیات ، بدیع، معانی، بیان، عروض و نیز متون نظم و نثر کلاسیک مورد بررسی قرار می گیرند. 

زبان فارسي سند هويت و مهم ترين پشتوانه فرهنگي جامعه ماست. آثار ادبي فارسي سرمايه‌هاي معنوي و يكي از مهم ترين مظاهر هنري ايرانيان است. زبان فارسي علاوه بر اهميت آن به عنوان زبان رسمي كشور، معرف سيماي معنوي و عامل تفاهم مردم جامعه ما و مظهر دستاوردهاي انديشه فرهيختگان اين مرزوبوم است. اين آثار عصاره كشش ها و كوشش هاي فرهنگي رهبران فكري در عرصه قرون و اعصار و معرف ميزان فعاليت و كوشش و جستجوي مداوم و مستمر فرزانگان اين مرزوبوم به منظور دستيابي به عمق و ژرفاي حقيقت به شمار مي‌رود. تنها از طريق زبان و ادب فارسي است كه مي‌توان جوهره معارف اسلامي و انديشه اصيل ايراني را در كشور حفظ كرد و به نشر و گسترش آن پرداخت و آن را به جهانيان معرفي كرد.

توجه همه جانبه به تقويت زبان فارسي در همه مقاطع تحصيلي و سازمان ها و نهادهاي اداري و اجرايي و به كارگيري درست آن در نشر انديشه‌ها يك ارزش است و بي‌اعتنايي به اين ارزش، گناهي است نابخشودني .

يكي از دلايل مظلوميت رشته ادبيات فارسي اين است كه عامه مردم دروس ادبيات را در سطوح عالي دانشگاهي، با زبان فارسي به عنوان زبان مادري مان يكي مي‌دانند در صورتي كه رشته ادبيات فارسي به لحاظ جايگاه و تنوع موضوعي و مطالبي كه در آن درس داده مي‌شود، كاملاً با آنچه در ذهن عامه جامعه جا افتاده است، متفاوت مي‌باشد. و این مسئله در قلب پایان نامه هایی که در جامعه دانشگاهی در این رشته انجام می شود کاملا مشهود است.

در واقع پایان نامه های مطرح شده در رشته زبان و ادبيات فارسي بهترين بستر براي ورود به شناخت فرهنگ و عرفان و حتي معارف ديني ما است. چون موضوعات مطرح شده برای پایان نامه ارشد و دکتری هركدام مسيري است كه به دشت‌هاي وسيع معرفت منتهي مي‌گردد. مثلاً معاني و بيان و آرايه‌هاي ادبي موجب ارضاء حس زيباشناسي در حوزه ادبيات مي‌شود و از ديگر سو، صنايع شعري و فنون بلاغي مانند تلميح ، استعاره و مجاز نيز كليدي براي پي بردن به نكات باريك و اشارات معنايي متون ادبي است كه بدون شك چنين معلوماتي را يك دانش‌آموز دبيرستاني به دست نمي‌آورد البته شايد در دبيرستان اشعاري از سعدي و يا مولوي خوانده شود اما در دانشگاه بستر تحقيق و تعمق در متون ادبي مساعد مي‌باشد. 

با اين وجود به نظر مي‌رسد براي اين كه رشته ادبيات بيشتر بتواند جايگاه خود را در جامعه باز كند، بهتر است كه در دروس ادبيات و روش تدريس آن بازنگري شود و دانشجو در طي تحصيل اقدام به انتخاب گرايش كند كه در آن صورت ما دانشجوي فارغ‌التحصيل با گرايش ادبيات كودك، ادبيات داستاني، ادبيات كلاسيك و … خواهيم داشت.

تحصیلات در مقطع بالا تر:

پس از اتمام دوره كارشناسي ، داوطلبان مي‌توانند در آزمون سراسري كارشناسي ارشد كه به صورت متمركز از سوي سازمان سنجش كشور برگزار مي‌شود شركت كنند و پس از آزمون و كسب موفقيت در آن به دوره كارشناسي ارشد راه يابند. تعداد زيادي از شركت كنندگان در اين مقطع تحصيلي پس از فراغت از تحصيل در دوره كارشناسي ارشد جذب بازار كار شده‌اند و تعدادي نيز پس از اتمام دوره كارشناسي ارشد جذب مراكز علمي ، فرهنگي كشور مي‌شوند.

فارغ‌التحصيلان دوره كارشناسي ارشد بعد از انجام پایان نامه ارشد با کیفیت در صورت تمايل مي‌توانند در آزمون دوره دكتراي زبان و ادبيات فارسي كه توسط بعضي از دانشگاههاي كشور كه مجري دوره دكتري هستند برگزار مي‌شود شركت كنند. فارغ‌التحصيلان مقطع دكتري در مراكز علمي و پژوهشي كشور از جمله مراكز جذب فارغ‌التحصيلان كارشناسي مشغول به كار مي‌شوند. همچنين مي‌توانند به عنوان عضو هيات علمي دانشگاهها به كار تحقيق و تدريس در دانشگاه بپردازند. برای دانشجویان کارشناسی ارشد با اتمام پایان نامه خود بعد از آموزش‌ و پرورش‌ ، مطبوعات‌ بهترین‌ بستر برای‌ فعالیت‌ فارغ‌التحصیلان‌ ادبیات‌ فارسی‌ است‌. همچنین‌ بهترین‌ نیرو برای‌ تنظیم‌ و ارائه‌ برنامه‌های‌ ادبی‌ رادیو و تلویزیون‌ و حوزه‌های‌ فرهنگی‌ وزارتخانه‌های‌ مختلف‌ کشور، فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ است. و از اینها گذشته‌ دانشجو در انجام پایان نامه خود دارای تجربه و اندوخته ی فراوانی می شود که می‌تواند یک‌ نویسنده‌، شاعر یا منتقد گردد و در مراکز چاپ‌ و نشر کتاب‌ به‌ عنوان‌ ویراستار و ناظر ادبی‌ در سیر چاپ‌ کتاب‌ حضور داشته‌ باشد. در ضمن‌ تعدادی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ نیز با توجه‌ به‌ ذوق‌ و سلیقه‌ خود کارهای‌ ویژه‌ای‌ انجام‌ می‌دهند که‌ از آن‌ جمله‌ می‌توان‌ به‌ شرکت‌ در تألیف‌ فرهنگ‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌ پژوهشگر ادبی‌ و “فیش‌نویس‌ علمی‌” و “انتخابی‌” دایره المعارف‌ها اشاره‌ کرد.

با توجه به گستردگی موضوعات در رشته ادبیات فارسی و گسترش روزافزون تولیدات علمی در این زمینه، موسسه رادمشاور با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصصین توانمند خود خدمات گسترده ای را جهت  نگارش پروپزال, تدوین و انجام پان نامه ارشد و دکتری در رشته ادبیات فارسی به دانشجویان ارائه می نماید. خدمات رادمشاور در رشته زبان و ادبیات فارسی با توجه به نیاز روز جامعه علمی و نظرات اساتید محترم راهنمای دانشجویان ارائه می گردد. این خدمات عبارتند از:

  • انتخاب موضوع بر اساس جدیدترین موضعات در رشته زبان و ادبیات فارسی و دستاوردهای نوین در گرایشهای مختلف این رشته
  • ارائه جدیدترین مقالات به عنوان مقاله بیس برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
  • برگزاری جلسات مشاوره میان دانشجو و متخصص مربوطه جهت رسیدن به یک توافق نهایی و تعیین چارچوب نهایی انجام پایان نامه ارشد و دکتری
  • انعقاد قرارداد با دانشجو برای نگارش پروپزال و یا پایان نامه
  • زمان بندی انجام هر یک از مراحل انجام پایان نامه با توجه به حساسیتها و پیش نیازهای گرایش های مختلف رشته زبان و ادبیات فارسی
  • نگارش پروپوزال در رشته زبان و ادبیات فارسی و تمامی گرایش های مرتبط
  • نگارش فصول بر مبنای فاز بندی پروژه و تقسیط هزینه انجام پایان نامه
  • برگزاری کنفرانس تلفنی میان دانشجو و متخصص انجام پایان نامه کلیه اصلاحات طبق قرارداد و با اعمال نظرات اساتید محترم دانشجویان

موسسه رادمشاور با دراختیار داشتن طیف گسترده ای از متخصصین انجام پایان نامه در رشته زبان و ادبیات فارسی و با انجام پایان نامه های متعدد در این رشته تجربه و توانمندی ارزشمندی جهت انجام پایان نامه هایی با جدیدترین موضوعات و با کیفیت بسیار بالا را دارد.

 

JoomShaper