ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته جغرافیا گرایش جغرافیای سیاسی-نظامی

که؟ کجا ؟ کی ؟ چه ؟ چرا ؟ چگونه ؟
این شش سوال مهم علم جغرافیارا تشکیل می دهد. چرا که جغرافیا در مواجهه با هر پدیده ای به این سوالها پاسخ می گوید و از این راه به تحلیل و تصمیم گیری درباره موضوعات و مشکلات بزرگی که انسانها با آن روبرو هستند می پردازد. به علت دلیل منشور بین المللی آموزش جغرافیا معتقد است که همه مسائل مهم کره زمین از جمله حرکات جمعیت، غذا و گرسنگی ،شهر نشینی ،تفاوتهای اجتماعی –اقتصادی ،بی سوادی، فقر ، بیکاری ،پناهندگان و اشخاص آواره از وطن ،متجاوزین به حقوق انسانی ،بیماری ، جنایت ،تخریب و انهدام جنگلها ، فرسایش ، بیابان زایی ، بلایای طبیعی ، ضایعات هسته ای و سمی ، تغییر آب وهوا ، آلودگی جوی ، آلودگی آب ، حفره های ازن ، محدودیت منابع ، محدودیت رشد ، کار بری ارازی ، نزاع های قومی ، جنگ ، ناحیه گرایی ، ملیت گرایی و جهان گرایی دارای بعد قوی جغرافیایی هستند.
رشد شدید جمعیت و لزوم بهره گیری از منابع و توانهای طبیعی بویژه با سرعتی شتابان مسایل مهمی را در مورد زیستگاههای بشری بوجود آورده است. این مشکلات در روابط زندگی شهری، روستایی و ... بروز آثار و پیامدهای گوناگونی در رشد ناهماهنگ جمعیت، تغییر نسبت روستانشینان و شهرنشینان، نابسامانیها و آشفتگیهای نامطلوب در مکان گزینی های صنعتی، خدماتی و... داشته است بگونه ای که سیستمهای محیطی قادر به ایفای نقش خود نبوده و شرایط زیست محیطی به آستانه و مرزهای بحران میل کرده است. امروزه توجه به مسایل زیست محیطی که بیشتر ناشی از عدم برخورد حکمیانه وعلمی با ساماندهی فضایی و شناخت عوامل و ساختارهای سیستمهای محیطی است برهیچ کس پوشیده نیست به نحوی که این مساله را در ابعاد بین المللی مطرح فعالیت و کوشش هماهنگ در وضع آن تجویز می شود. مشکل زیست محیطی در عصر ما ازآن چنان اهمیتی برخوردار است که مسایلی چون رشد، توسعه و تکنولوژِ را نیز تحت الشعاع قرارداده و به همین خاطر بیشتر برنامه ریزان می کوشند تا الگوهایی از توسعه و رشد را ادامه دهند که محیط به عنوان اصلی در چارچوب دیده شده باشد و از تجردگرایی های صرف اقتصادی پرهیز شده باشد. با این تفاصیل مسایل زیست محیطی در برنامه های توسعه کشور بویژه دوره های در حال توسعه همواره با عظمت همراه بوده است. محیط تنها پدیده ای در جهان ماست که هم از فقر و هم از غنی، هم از توسعه و هم از عقب ماندگی دچار خسران و زیان شده است.
بدون تردید تجارب کشورهای پیشرفته در این زمینه می تواند عبرت انگیز باشد واکنون که ما شالوده های اولیه و اصلی توسعه فضایی را بنا نهاده ایم بجا خواهد بود که مسایل محیطی را در برنامه ریزی های خود تعریف و جایگاه آنرا تعیین نماییم.

این‌ شاخه‌ از جغرافیا به‌ بررسی‌ نقش‌ عوامل‌ جغرافیایی‌ در سرنوشت‌ جنگ‌ها و سیاست به کار رفته در آن می پردازد؛ عواملی‌ مثل‌ وضعیت‌ ارتفاعات‌، آب‌و هوا یا وضعیت‌ کشورهای‌ همسایه‌ که‌ می‌تواند نقش‌ بسزایی‌ در سرنوشت‌ یک‌ جنگ‌.بسياري از انسانها دوست دارند كه اراده خود را بر ديگران تحميل كنند
و براي رسيدن به اين هدف از دو راه كمك مي گيرند ، يكي سياست و ديگري جنگ .
البته با يك نگاه به تاريخ متوجه مي شويم كه بشر بيشتر اوقات براي رسيدن به اين هدف ، كوتاهترين راه يعني جنگ را انتخاب كرده و براي تأمين امنيت ، حفظ وطن و دفع دشمن به جنگ پرداخته است. اين همان چيزي است كه باعث پيدايش جغرافياي سياسي- نظامي شده است .چرا كه اين رشته از جغرافيا به بررسي نقش عوامل جغرافيايي در سرنوشت جنگ ها مي پردازد . عواملي مثل وضعيت ارتفاعات ، آب و هوا و يا وضعيت كشورهاي همسايه كه مي تواند نقش بسزايي در سرنوشت يك جنگ و در نتيجه در وضعيت سياسي يك كشور داشته باشد. به همين دليل تمام سرداران بزرگ دنيا مثل ناپلئون و مائوتسه تونگ كه بعدها رهبران سياسي جهان شدند، موفقيتهاي خود را ناشي از درك جغرافياي نظامي دانستند و باز به همين دليل بزرگترين بخش پنتاگون (وزارت دفاع آمريكا)، بخش مطالعات جغرافياي نظامي آن است و بالاخره بر اساس اصول جغرافياي نظامي بود كه عراق هنگام تجاوز به كشورمان ، ابتدا مرزهاي محدب را اشغال كرد ،چرا كه مرزهاي محدب نقش چشم كشور را دارند. كسي نمي تواند سياست را بدون ملاحظات جنگ وجنگ را بدون توجه به مفاهيم سياسي بررسي كند ، چون جنگ به عنوان يك راهكار سياسي مي تواند وضعيت نظام كشور را پيش بيني بكند .

 

فارغ التحصيل رشته جغرافيا بعد از انجام پایان نامه ارشد و دکتری مي تواند به عنوان محقق در سازمان برنامه وبودجه ، بنياد مسكن انقلاب اسلامي ، بنياد مستضعفان و جانبازان ، سازمان جغرافيايي نيرو هاي مسلح ، سازمان محيط زيست، شهرداري ها و وزارتخانه هاي آموزش و پرورش ، مسكن و شهر سازي ،كشور ، كشاورزي ، جهاد سازندگي ، معادن و فلزات ، دفاع و نفت مشغول به كار شود. همچنين بعد از دفاع از پایان نامه ارشد خود مي تواند در بخش بازار يابي كارخانجات كشور فعاليت بكند. به عبارت ديگر در اكثر كشورهاي جهان افرادي كه در صنعت توريست كار مي كنند فارغ التحصيل جغرافياي شهري هستند.فارغ التحصيلان جغرافياي نظامي مي توانند به راحتي جذب سازمانهاي انتظامي و سياسي شوند .                    

رشته جغرافیا به علت تنوع در گرایش هاو شاخه های متعدد آن یکی از رشته‌های علوم انسانی می‌باشد که می‌توان گفت جزو رشته‌هایی است که بیشترین دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را به خود اختصاص داده است. در موسسه رادمشاور انجام پایان نامه جغرافیا از این حیث که دارای رشته ها و گرایشات متعدد و متنوعی است، بیشترین تقاضا را از سوی دانشجویان را برای انجام پایان نامه دکتری و انجام پایان نامه ارشد به خود اختصاص داده است. به لحاظ امکانات و شرایطی که برایانجام پایان نامه جغرافیا لازم است، بسیاری از دانشجویان به علت ماهیت این رشته چه در حیطه انتخاب موضوع، نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه جغرافیا عمدتاً با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که گروه علمی جغرافیای موسسه رادمشاور با دارا بودن چندین سال تجربه پژوهشی و تحقیقاتی کمک شایانی در حوزه انجام پایان نامه از تعیین موضوع و نگارش پروپزال گرفته تا انجام پایان نامه ارشد و دفاع دانشجو به این عزیزان می‌تواند ارایه نماید.

JoomShaper