ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتی

یکی ازگرایش های تازه تاسیس مهندسی صنایع درایران می باشد .برای نخستین بار ‹‹دانشگاه علم و صنعت ایران›› در سال تحصیلی 1375- 1374 اقدام به ارایه گرایش ‹‹ایمنی صنعتی›› نمود و اینک نیز چند سالی است که در این رشته پذیرش دانشجو صورت نگرفته است. شغل و یا حرفه ای ایمنی نیازمند علوم مختلف است؛ در ضمن، تخصص های مختلفی را نیز در بر دارد. واقعاً‌ نمی توان گفت که تمامی کارشناسان یا متخصصین ایمنی در یک زمینه مشابه کار می کنند. شاید تصوراینکه ایمنی وبهداشت حرفه ای می تواند نقش بسزایی در بهره وری بسیاری ازواحدهای صنعتی داشته باشد برای اکثرافراد مشکل باشد. بدیهی است با وجود تمام مزایا و منافعی که گسترش و توسعه صنعت برای نسل بشربه دنبال داشته است، سرمنشاخطرات ونارسائی های مختلف نیزبوده است که آمارنگران کننده وبعضاوحشتناک حوادث کوچک وبزرگ که هرلحظه درگوشه ای ازاین دنیای پهناور رخ می دهد بیان کننده ی همین امراست . بعضی، درکارخانه های صنعتی کار می کنند و به کارفرما کمک می کنند تا از کارگران در مقابل خطرات، حفاظت کافی به عمل آید. گروهی درشرکت های بیمه در زمینه تجزیه و تحلیل حوادث، مشغول به کارند. عده ای دیگر، در کارهای ساختمانی، تولیدات مختلف، معادن و حمل و نقل مشغول به کار می‿باشند. برخی دیگر از کارشناسان نیز، به صورت مشاوره ای و پیاده سازی سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای در شرکت های مختلف کار می کنند.

علم ایمنی با مسایلی از قبیل مدیریت، بازاریابی و فروش، مهندسی، تکنولوژی، آموزش و پرورش، بهداشت و سلامتی، قانون و مقررات و دیگر مسایلی از این قبیل، مرتبط است. متخصصین ایمنی باید علوم مختلف را بدانند و از موضوعات مختلف اطلاعات داشته باشند. مثلاً‌ آز فیزیک، شیمی، روان شناسی، آمار، ریاضیات ، تاریخ، مدیریت، ارتباطات، بازاریابی، سازمان های دولتی و مقررات مربوطه اطلاع داشته باشند. دانستن فرآیندهای صنعتی و‌ آشنایی با کارکرد انواع ماشین آلات و نیز علوم و دروس استاتیک، دینامیک و علم مواد، جزو نیازهای اصلی این گرایش می باشد.

ازاین رو توجه به اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای اهمیت ویژه ای می یابد .(چون نتیجه تمام موارد فوق به افزایش بهره وری واحدهای صنعتی خواهد انجامید.) واهمیت نیاز به این گرایش درصنعت بیشتر روشن می شود. کارشناسان ایمنی باید با فرآیندهائی بی نظیر ذوب فلزات، ریخته گری، چوب بری، تولید مواد شیمیایی، فعالیت های استخراج معدن و فعالیت های ساختمانی آشنا شوند.

از آنجایی که این رشته مهندسی صنایع دارای گرایشات مختلف و گستردگی فراوانی در موضوعات و مباحث مطرح شده دارد بنابر این دانشجو در امر انتخاب موضوع پروپزال و  پایان نامه ارشد و دکتر ودر نهایت انجام پایان نامهانجام پایان نامه ارشد و دکتری دچار سردرگمی و نگرانی است. با توجه به پیچیدگی این رشته و مشکلاتی که دانشجو برای ارائه موضوع پایان نامه و انجام پایان نامه دارد توصیه میکنیم این مسئله را تماما به کارشناسان و متخصصان بسیار خبره ما واگذار کرده تا ایشان در تمامی مراحل پیشنهاد موضوع, ارائه مقاله بیس, نگارش پروپزال,انجام تحقیقات و انجام پایان نامه شما را راهبری کرده تا در نهایت بتوانید بدون تحمل استرس با نمره بالا دفاع کنید. برای استفاده از مشاوره رایگان متخصصین ما روی دکمه سفارش کلیک کرده و اطلاعات خود را تکمیل کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

JoomShaper