ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی صنایع

مهندسی صنایع رشته‌ای است که با طراحی، بهبود و پیاده‌سازی سیستمهای یکپارچه‌ای از افراد، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط است. این رشته بر پایه دانش تخصصی و تبحر در علوم ریاضی، طبیعی، اجتماعی و نیز قوانین و روشهای تجزیه و تحلیل مهندسی و طراحی بنا نهاده شده است تا به کمک این علوم و قوانین، به تعیین، پیش‌بینی و ارزیابی نتایج حاصل از سیستمهای یکپارچه بپردازد.

در دنیا در حال حاضر فرآیند مشابهی در مورد این رشته در حال روی دادن است، به طوری که می‌توان سه نوع برخورد اجتماعی متفاوت نسبت به این رشته را مشاهده نمود:

 1. کاملا سنتی و صرفاً در حوزه کارسنجی و بهینه‌سازی تلاش‌ها
 2. متکی به بهره‌وری از طریق زدودن نارسایی‌ها و استفاده هوشمندانه از امکانات
 3. در راستای استفاده از ابزارهای تحلیلی برای دست‌یابی به قابلیت اطمینان بالاتر

با گذشت زمان و توسعه کارخانه‌ها، نیاز به روشهای علمی برای مدیریت این گونه واحدها افزایش یافت و بدین‌سان زمینه‌های لازم به منظور شکل‌گیری و ظهور مهندسی صنایع فراهم آمد. توسعه ابتدایی رشته مهندسی صنایع، ارتباطی جدایی ناپذیر با فعالیت گروهی از محققین اواخر قرن نوزدهم دارد. رشته صنایع دردوره ی کارشناسی دارای چهارگرایش زیر است : برنامه ریزی وتحلیل سیستم ها

 • تولید صنعتی
 • تکنولوژی صنعتی
 • ایمنی صنعتی

دانشجویان مهندسی صنایع به خصوص آنهایی که درگیر انجام پایان نامه صنایع و انجام پایان نامه ارشد صنایع هستند باید بدانند که مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع که عموما 2 سال به طول می انجامد به دو بخش اصلی صنایع وسیستم ها تقسیم می گردد و گرایش های تفکیک شده ی این رشته به شرح زیر می باشد:

 • گرایش مهندسی صنایع - صنایع
 • گرایش مهندسی صنایع - مهندسی مالی
 • گرایش مهندسی صنایع - سیستمهای اقتصادی و اجتماعی
 • گرایش مهندسی صنایع - مدیریت سیستم وبهره وری

معرفی گرایش های کارشناسی ارشد:

 1. گرایش مهندسی صنایع -صنایع :

فارغ التحصیلان این گرایش بعد از انجام پایان نامه مهندسی صنایع ویا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع توانایی انجام فعالیت هایی از قبیل مدلسازی ٬برنامه ریزی درپروژه های مختلف٬ بررسی مشکلات و ارائه بهترین الگوها در سازمان ها و کارخانه ها برای بهینه سازی مسائل مختلف از قبیل انسان ٬مواد و ماشین آلات را دارا هستند. آنها سعی تلاش می کنند تا ارتباط منطقی بین اجزاء انواع سیستمهای تولیدی و غیر تولیدی را جستجو کرده و بازدهی آنها را افزایش دهند. البته شاید این اهداف در مورد مهندسین صنایع در دوره کارشناسی (گرایش تولید صنعتی و گرایش تحلیل سیستم ها)نیز وجود دارد اما در دوره کارشناسی ارشد مطالب بصورتی عمیق تر و تخصصی تر دنبال می شود.

 1. گرایش مهندسی صنایع - مهندسی مالی:

مهندسي مالي از شاخه هاي رشته مهندسي صنايع در گرايش مديريت مهندسي در مقطع كارشناسي ارشد مي باشد. اين رشته تركيبي از ابزار هاي گوناگون همچون برنامه ريزي و مدل سازي رياضي( روش هاي سخت و نرم)، آمار، علوم كامپيوتر و كاربرد هاي آن درمباحث مالي، تئوري هاي اقتصادي و مفاهيم به روز بازار هاي پول(بانك) وسرمايه، بيمه، مدل هاي تصميم گيري در بازار هاي مالي، مدل هاي اقتصادسنجي، الگو ها و مدل هاي تجارت الكترونيك و كاربرد ها ي آن در مباحث مالي و مديريت سرمايه گذاري را به دانشجويان اين رشته معرفي مي كند وآنها را براي ارائه خدمات كارشناسي در زمينه هاي مالي و سرمايه گذاري،موسسات مالي ، بيمه و صنعت آماده مي نمايد. از توانايي دانشجویان این رشته می توان به درك هم زمان مفاهيم صنعتي و مفاهيم مالي (با توجه تحصيلات دوره كارشناسي آنها كه مهندسي صنايع بوده) اشاره نمود. نكته نیز حائز اهمیت است که فارغ التحصیلان این رشته به علت پشتوانه تحصيلات فني خود از توانايي بالاتري در درك مسائل كمي مانند رياضي و مفاهيمي از اين دست، در مقايسه با رشته هاي مديريتي مشابه برخوردارند. دوره هاي دكتري مهندسي صنايع در كشور وجود دارد اما متاسفانه امكان ادامه تحصيل در اين شاخه خاص (مهندسي مالي) در ايران به علت جدید بودن آن وجود ندارد. اما دانشجويان اين رشته به جهت گذراندن دوره كارشناسي ارشد در اين رشته به راحتي مي توانند دردوره هاي دكتراي رشته هاي مهندسي صنايع (گرايش هاي ديگر) و مديريت مالي شركت كرده و پذيرفته شوند.

 1. گرایش مهندسی صنایع - سیستمهای اقتصادی و اجتماعی:

پیچیده ترین سیستم ها، سیستم هایی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به انسان یا گروهی از انسانها مرتبط باشند. بدین جهت سیستمهای اجتماعی و اقتصادی که بطور مستقیم با انسان سرو کار دارند، از نظر تحلیل، پیش بینی رفتار و کنترل جزو پیچیده ترین سیستم ها دسته بندی می شوند. دانشجویان رشته صنایع باید قبل از انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع باید بدانند که هدف از به وجود آمدن رشته مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی، تربیت افراد یا افرادی است که توانایی لازم برای شناسایی، تحلیل ، پیش بینی و اصلاح سیستمهای پیچیده را با ابزار و مدل های مختلف دارند. ازآنجا که این رشته در ایران، رشته تقریبا نوظهوری است، دانشکده ها و دانشگاههای مختلف به سلیقه خود و بطور متفاوت با این رشته برخورد می کنند فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان مهندس صنایع در واحدهای تولیدی و کیفی و خدماتی (خودرو سازی، شرکتهای نفتی و ...) و یا بعنوان سیستم آنالیست در واحدهای مالی و بانکی و بیمه و وزارتخانه ها و ... فعالیت کنند. از آنجاکه این رشته بسیار گسترده است، هرکس بنابر علاقه خود به سمت خاصی حرکت می کند و بدین جهت شغل آینده فارغ التحصیلان بیشتر به جهت گیری و حرفه خودش باز می گردد و هم چنین فارغ التحصیلان این گرایش بعد از انجام پایان نامه خود امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف مهندسی صنایع، اقتصاد و مدیریت و حتی در مواردی علوم کامپیوتر و علوم ریاضی را دارند.

 1. گرایش مهندسی صنایع - مدیریت سیستم وبهره وری:

دانشجویان این گرایش برای تحقق هدفهای مدیریتی و بهینه سازی با یادگیری مسائلی از تلفیق بهینه عوامل انسانی و فیزیکی گام برمی دارند اصولا فارغ التحصیلان این گرایش بعداز اتمام پایان نامه صنایع, پایان نامه مندسی صنایع انتظار می رود با که بتوانند به مدیریت واحدهای صنعتی و همچنین تجزیه و تحلیل مسائل مدیریتی و نارسائی های سازمان ها بپردازند.دانشجویان به درد رشته های فنی (غیر صنایع) می خورد تا بتوانند با دیدی در جهت بهبود بهره وری یک سازمان علاوه بر جنبه های فنی به مسائل مدیریتی و اقتصادی نگاه کنند. موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور برای انجام پایان نامه ارشد صنایع و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع از این توانایی برخوردار است که شما دانشجویان عزیز را در مسائل زیر راهنمای کند:

 • مدل سازی انواع مسائل بهینه سازی از قبیل مسائل زمانبندی و توالی عملیات ، مدیریت زنجیره تامین ، مسائل چند هدفه و … در محیط های قطعی ، فازی و احتمالی
 • پیاده سازی و حل مدل در نرم افزارهای بهینه سازی از قبیل LINGO ، GAMS ، CPLEX
 • طراحی الگوریتم های ابتکاری و فراابتکاری از قبیل الگوریتم ژنتیک (GA) ، جستجوی ممنوع (TS) ، شبیه سازی تبریدی (SA) ، دسته پرندگان (PSO) ، مورچه (ACO) ، رقابت استعماری (ICA) و …..
 • تجزیه و تحلیل آماری با استفاده از SPSS, minitab, sas, splus, statistical, eveiws, stata,…
 • مشاوره در زمینه پیش بینی به کمک انواع روش های پیش بینی سنتی از قبیل رگرسیون، سری زمانی، و روشهای هوشمند از قبیل شبکه عصبی (ANN)، سیستم استنتاج فازی-عصبی تطبیقی (ANFIS)، و برنامه ریزی ژنتیک (Genetic Programming) و روشهای داده کاوی (Data Mining)
 • مشاوره در زمینه شبیه سازی گسسته پیشامد با استفاده از نرم افزارهای ARENA, ED, Any logic و شبیه سازی پویایی های سیستم با استفاده از نرم افزار VENSIM

 

از آنجایی که این رشته مهندسی صنایع دارای گرایشات مختلف و گستردگی فراوانی در موضوعات و مباحث مطرح شده دارد بنابر این دانشجو در امر انتخاب موضوع پروپزال و  پایان نامه ارشد و دکتر ودر نهایت انجام پایان نامه, انجام پایان نامه ارشد و دکتری دچار سردرگمی و نگرانی است. با توجه به پیچیدگی این رشته و مشکلاتی که دانشجو برای ارائه موضوع پایان نامه و انجام پایان نامه دارد توصیه میکنیم این مسئله را تماما به کارشناسان و متخصصان بسیار خبره ما واگذار کرده تا ایشان در تمامی مراحل پیشنهاد موضوع, ارائه مقاله بیس, نگارش پروپزال,انجام تحقیقات و انجام پایان نامه شما را راهبری کرده تا در نهایت بتوانید بدون تحمل استرس با نمره بالا دفاع کنید. برای استفاده از مشاوره رایگان متخصصین ما روی دکمه سفارش کلیک کرده و اطلاعات خود را تکمیل کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

JoomShaper