ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی عمران

مهندسی عمران یکی از حرفه‌های مهندسی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران است و به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی و طبیعی شامل: جاده‌ها،پل‌ها،کانال‌ها،سدهاوساختمان‌هامی‌پردازد.

 

هدف این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه‌های مختلف عمرانی در زمینه‌های ساختمان‌سازی، راه‌سازی، پل‌سازی، برج‌سازی، سازه‌ها و بناهای آبی، جمع‌آوری و دفع فاضلاب و غیره مسئولیت طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. از لحاظ قدمت، پس از مهندسی جنگ، دومین نظام مهندسی، مهندسی عمران است و امروزه حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی مهندسی عمران به حساب می آید. از جمله زیرشاخه‌های مهندسی عمران میتوان مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک،ژئوفیزیک،ژئودزی،مهندسی کنترل،مهندسی حمل و نقل،،علوم زمی،علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت سواحل،نقشه‌برداری ومهندسی سازه را نام برد. دانشجویان عمران برای اینکه بتوانند به شکل عالی در انجام پایان نامه عمران, انجام پایان نامه مهندسی عمران, انجام پایان نامه ارشد عمران , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران موفق باشند باید بدانند که مهندسی عمران طیف بسیار وسیعی از کارها را در بر می‌گیرد. یعنی اگر بخواهیم ساختمان، پل، برج، تونل، راه، سیلو و یا شبکه‌های فاضلاب بسازیم در آغاز به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است.

۱) محاسبه ، ساخت و اجرا و تا حدودی طراحی ساختمانهای مختلف مسکونی، اداری و صنعتی اعم از آجری، بتنی و فولادی، نظیر ساختمانهای مسکونی ویلایی، چندطبقه، آپارتمانها و برجهای بلند و همچنین کارهای ساختمانی اداره‌ها، مدرسه‌ها، بیمارستانها ، کارخانه‌ها و مراکز صنعتی، ساختمانها و مراکز ورزشی ، تالارهای اجتماعات و … .
۲) طراحی ، محاسبه و اجرای راهها و جاده‌های مختلف ارتباطی داخل و خارج شهرها و روستاها اعم از : راههای شوسه ، راههای آسفالته ، بزرگ‌راهها و نیز راه‌آهن (شامل مسیریابی ، پیاده کردن مسیر ، زیرسازی و روسازی)
۳) ساخت و اجرا و در مواردی طراحی و محاسبه انواع پلهای بتنی و فلزی با دهانه‌ها و ابعاد و شکلهای متفاوت نظیر: پلهای داخل شهری و روگذرها، پلهای خارج شهری و جاده‌ها.
۴) اجرای سدهای مختلف خاکی و بتنی و نیز بندهای انحرافی و سایر تاسیسات وابسته نظیر تونل یا کانال انحراف آب رودخانه (جهت اجرای عملیات کارگاهی در ضمن ساخت سد)، تاسیسات آبگیری از سد و کنترل ارتفاع آب در پشت سد و …
۵) اجرای کارهای مربوط به ساماندهی رودخانه‌ها.
۶) طراحی ، محاسبه و ساخت خطوط انتقال آب اعم از انواع کانالهای تحت فشار و یا کانالهای با سطح آزاد آب که به منظور انتقال آب از سدها و دریاچه‌ها و … برای مصارف کشاورزی، شرب و صنعتی به منطقه‌های مورد نیاز و نیز جهت انتقال آب از تصفیه‌خانه‌های آب به مخازن آب و از آن‌جا به مناطق مصرف، ساخته می‌شوند.
۷) ساخت تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب شامل: ساختمانها و تاسیسات مربوط، محوطه‌سازی و … .
۸) طراحی ، محاسبه و ساخت شبکه‌های آب‌رسانی به منطقه‌های شهری و روستایی جهت تامین آب شرب مورد نیاز افراد و تاسیسات مربوط نظیر: مخازن آب، لوله‌کشی ، انشعابات، و … .
۹) طراحی ، محاسبه و ساخت شبکه‌های جمع‌آوری و دفع آبهای سطحی ناشی از نزولات جوی در خیابانها و سایر منطقه‌های شهرها و شهرکها و همچنین شبکه‌های جمع‌آوری و دفع فاضلابهای خانگی و صنعتی و انتقال آنها به خارج از شهر و تصفیه‌خانه‌ها.
۱۰) انجام بسیاری از کارهای نقشه‌برداری که برای کارهای ساختمانی مختلف نظیر: راه‌سازی، سدسازی، و … مورد نیاز است؛ و همچنین تا حدودی کارهای نقشه‌کشی طراحی و معماری.

برای آغاز تمامی پروژه‌های عمرانی به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی،جنبه اقتصادی که یک اصل در مهندسی عمران به بهترین شکل رعایت کند. در ایران این رشته در سطح کارشناسی (لیسانس) دارای سه گرایش زیر می باشد:

 1. عمران-عمران:

این رشته قبلاً به مهندسی راه و ساختمان موسوم بوده و به منظور تربیت کارشناسانی با مهارت طراحی، محاسبه و اجرای پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، راه‌سازی و تأسیسات آبی و نظارت بر درستی اجرای طرحهای عمرانی به وجود آمده‌است. از وظایف دیگر آنان همکاری با مهندسان مشاور است. با توجه به سیاستهای عمرانی و سرمایه‌گذاریهای دولت برای احداث مسکن، راه، انواع: پل، سد، نیروگاه (عمدتاً هسته‌ای، حرارتی و آبی) رفع نیازهای عمرانی در زمینه ایجاد تأسیسات آبی جهت تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها و همچنین بازسازی مناطق جنگ‌زده، اهمیت این رشته مشخص می‌شود. فارغ‌التحصیلان این گرایش می‌توانند در وزارتخانه‌ها (نظیر وزارتخانه‌های راه و ترابری، مسکن و شهرسازی و نیرو) و شرکتهای دولتی و خصوصی و مهندسان مشاور، به امور طراحی، محاسبه و اجرا بپردازند

 1. عمران-نقشه‌برداری:

شاید بتوان این گرایش مهندسی عمران را به موجب درگیری بسیار زیاد آن با هندسه و ریاضیات "مهندسی هندسه" نامید. طراحی و اجرای برنامه‌های عمرانی و مطالعات مربوط به زمین نیازمند وجود اطلاع دقیق مهندسی (مسطحاتی، ارتفاعی) به صورت نقشه‌های گوناگون (ترسیمی، رقمی، تصویری) از منطقه مورد نظر است، هدف این گرایش تربیت افرادی است که آگاهی علمی کافی و مهارت فنی لازم را در زمینه نقشه‌برداری و تعیین موقعیت داشته باشند. مهندسی عمران نقشه برداری و گرایش های آن:

 • گرایش سنجش از دور
 • گرایش ژئودزی
 • گرایش سامانه اطلاعات مکانی
 • گرایش فتو گرامتری
 • گرایش هیدروگرافی
 1. عمران-آب:

این گرایش به منظور تربیت متخصصانی تدوین شده است که بتوانند در زمینه‌های شناخت منابع آب و کنترل و بهسازی کیفیت منابع آب اطلاعات لازم رابه دست آورند تا بتوانند در مراحل مختلف طراحی، نظارت و مدیریت پروژه‌های آب کار کنند. این گرایش در کارشناسی ارشد خود شامل سه گرایش اصلی زیر می باشد:

 • هیدرولیک
 • هیدرولوژی
 • مدیریت و برنامه­ ریزی منابع آب

لازم به ذکر است که این دوره کارشناسی ارشد، تنها مخصوص رشته مهندسی عمران نبوده و از میان مهندسین مکانیک(حرارت و سیالات) و کشاورزی(آبیاری) نیز دانشجو می­ پذیرد.

 گرایش‌ مهندسی عمران در کارشناسی ارشد و دکتری در ایران: رشته مهندسی عمران در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود. فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی این رشته برای ادامه تحصیل می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد برای انجام پایان نامه عمران, پایان نامه مهندسی عمران, پایان نامه ارشد عمران, پایان نامه کارشناسی ارشد عمران میتوانند یکی از گرایش های زیر را انتخاب کنند

 • گرایش مهندسی سازه
 • گرایش سازه‌های هیدرولیکی
 • گرایش مهندسی زلزله
 • گرایش راه و ترابری
 • گرایش مکانیک خاک و پی
 • گرایش مهندسی آب؛ در دو گرایش هیدرولیک و منابع آب
 • گرایش سازه‌های دریایی
 • گرایش مهندسی مدیریت ساخت
 • گرایش مهندسی برنامه‌ریزی حمل و نقل
 • گرایش مهندسی محیط زیست

 با توجه به گرایش های متنوع دراین رشته دانشجویان از مشاوره تخصصی مشاوره پروژه، پروژه های تحقیقاتیو مقالهمهندسی عمران در مقطعکارشناسی ارشد و دکتریتوسط محققین برجسته توسط کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور در موسسه رادمشاور استفاده کنید. بنابراین  در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، انجام پایان نامه, انجام پایان نامه ارشد, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در رشته عمران متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

JoomShaper