ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی شیمی گرایش نفت

این گرایش تقریباً کلیه گرایش‌های مهندسی شیمی را پوشش می‌دهد. فرآیند یعنی‌ عملكرد یا روش‌ و طریقی‌ كه‌ بتوان‌ به‌ یاری‌ آن‌ ماده‌ای‌ را از حالتی‌ به‌ حالت‌ دیگر تغییر شكل‌ داد و منظور از مهندس‌ طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌ یعنی‌ فردی‌ كه‌ روش‌ این‌ تغییر و تحول‌ را طراحی‌ كند. در این گرایش دانشجویان با اصول طراحی فرایندهای مهندسی شیمی و تجهیزات مربوطه آشنا می‌شوند و همچنین كار كردن با نرم‌افزارهای طراحی مهندسی شیمی را فرا می‌گیرند. یك‌ مهندس‌ شیمی‌ گرایش‌ طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌، واكنش‌های‌ خاصی‌ را از شیمیست‌ها می‌گیرد و با توجه‌ به‌ شرایط‌ محیطی‌، اقتصادی‌ و ... بهترین‌ روش‌ تولید مواد شیمیایی‌ و خالص‌سازی‌ آنها را پیدا كرده‌ و پیاده‌ می‌كند.

طراحی صنایعی كه بطور مستقیم یا غیر مستقیم وابسته به نفت خام یا فرآورده‌های پالایشگاه و یا صنایع پتروشیمی است به مهندس شیمی گرایش طراحی فرآیندها مربوط می‌شود.

دروس تخصصی‌ای که دانشجویان در این رشته باید بگذرانند شامل:

فرآیندهای پالایش نفت و گاز،سیستم های اندازه‌گیری،طراحی برج ومبدل،تعیین مشخصات دستگاه‌ها هستند.

در پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی این مهندسان حضور پرررنگ‌تری دارند و به این علت است که از طراحی فرایندهای شیمیایی تبدیل نفت خام به فرآورده‌ها و تبدیل این فرآورده‌ها به مواد پتروشیمی دارای ارزش افزوده تا طراحی برج ‌ها و رآکتورهای مورد نیاز این فرایندها همگی بر عهده مهندسان شیمی گرایش طراحی فرایندهای صنایع نفت است.

رشته مهندسی شیمی برخلاف تصوری که از اسم آن در ذهن مخاطب نقش می‌بندد بیشتر از اینکه در حوزه شیمی باشد در حوزه مهندسی فعالیت پررنگ تری دارد و فردی که قصد تحصیل در این رشته و گرایش‌هایش را دارد باید در ریاضیات بسیار قوی باشد زیرا یک مهندس شیمی برای طراحی برجها،مبدل‌ها یا رآکتورها به دانش ریاضی نیاز دارد و جالب است بدانید که دانشجویان مهندسی شیمی تنها 9 واحد درسی بیشتر شیمی می‌گذرانند.

در فعالیت‌های نوین صنعتی و امروزه در اکثر کارخانه‌ها و تقریبا در تمام فرایندها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود و هر کارخانه چه کوچک یا بزرگ حداقل به یک مهندس شیمی نیاز دارد و در کشور ما به عنوان یکی از نفت‌خیزترین کشورها برای استخراج،پالایش و انتقال فراورده‌های نفتی و همچنین تبدیل نفت خام به فرآورده به دانش مهندسی شیمی نیاز است. این نیاز در همه کارخانه‌ها مانند سرامیک،سیمان،فرآورده‌های غذایی داروسازی و صنایع پزشکی نیز به وفور حس می‌شود.

برای اینکه بتوانید در امر انجام پایان نامه شیمیانجام پایان نامه ارشد شیمی , انجام پایان نامه مهندسی شیمی , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی موفق بوده و در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشید باید در کار خود خبره شوید

سوالی که دانشجویان برای انجام پایان نامه خود مطرح می کنند این است که "برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری خود از کجا شروع کنم؟" ... این سوال بی تردید یکی از سردرگمیهای متداول دانشجویان امروز ما در ایران است. به نظر می رسد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این گرایش دارای آشفتگی هستند و تنها شمار اندکی از آنها این حس را ندراند. دانشجو به علت نداشتن تجربه و با شاید دانش فنی کافی در این سردرگمی است. توصیه میکنیم برای تعیین موضوع پروپزال و انجام پایان نامه ارشد و دکتری می توانید از مشاوره متخصصین ما در این رشته استفاده کنید. وقتی دانشجو از تجریه محققین ما بهرمند شود می تواند هدف روشنی پیش روی خود می بیند. و در نهایت پایان نامه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام خواهند داد.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper