ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی شیمی گرایش فرایند

مهندسی فرایند شاخه‌ای از مهندسی شیمی است و طیف گسترده‌ای از صنایع شیمیایی ،کشاورزی ،صنایع غذایی ،پتروشیمی ،دارویی و بیولوژیکی را شامل می‌شود.مهندسی فرایند شامل طراحی عملیات ،کنترل و بهینه سازی فرایند شیمیایی،فیزیکی و بیولوژیکی می‌شود.

طراحی فرآیند در اصطلاح، روشی است که بتوان با آن ماده ای را از حالتی به حالت دیگر تغییر شکل داد و مهندس طراحی فرآیند یعنی فردی که روش این تغییر و تحول را طراحی و مهندسی کند. این گرایش تقریباً تمام گرایش های دیگر شیمی را پوشش می دهد.

در این گرایش از رشته مهندسی شیمی دانشجویان با اصول طراحی فرایندهای مهندسی شیمی و تجهیزات مربوطه آشنا می‌شوند و همچنین كار كردن با نرم‌افزارهای مهندسی شیمی را فرا می‌گیرند. طراحی تجهیزات فرایندی، طراحی مفهومی فرایندهای شیمیایی، ایمنی در فرایندهای شیمیایی و طراحی فرایندها به كمك كامپیوتر از جمله دروس تخصصی این گرایش می‌باشد.

مهندسی فرایند شامل تبدیل نیازهای مشتریان به ساختارها و تاسیسات تولیدی است تا مواد اولیه (خام) را به موادی با ارزش افزوده تبدیل کند تا در مراحل بعدی وارد زنجیره تامین مواد شود و به خروجی‌های عمده یا توزیع کنندگان هدایت شود . طراحی صنایعی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم وابسته به نفت خام یا فرآورده‌های پالایشگاه و یا صنایع پتروشیمی است به مهندس شیمی گرایش طراحی فرآیندها مربوط می‌شود. به عنوان مثال، این گرایش در صنعت نفت و گاز، وظیفه طراحی فرآیندهای پالایش نفت و گاز، طراحی برج و مبدل، تعیین مشخصات دستگاه‌ها و سیستم‌های اندازه‌گیری را بر عهده دارد.

زمانی که طراحی یک فرایند انجام می‌شود یک نمودار جریان فرایند (PFD) مشخص می‌شود. در این نمودار مسیر جریان مواد، تجهیزات ذخیره‌سازی ، عملیات واحد/انتقال مشخص می‌گردد. 

برای اینکه بتوانید در امر انجام پایان نامه شیمیانجام پایان نامه ارشد شیمی , انجام پایان نامه مهندسی شیمی , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی موفق بوده و در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشید باید در کار خود خبره شوید

سوالی که دانشجویان برای انجام پایان نامه خود مطرح می کنند این است که "برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری خود از کجا شروع کنم؟" ... این سوال بی تردید یکی از سردرگمیهای متداول دانشجویان امروز ما در ایران است. به نظر می رسد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این گرایش دارای آشفتگی هستند و تنها شمار اندکی از آنها این حس را ندراند. دانشجو به علت نداشتن تجربه و با شاید دانش فنی کافی در این سردرگمی است. توصیه میکنیم برای تعیین موضوع پروپزال و انجام پایان نامه ارشد و دکتری می توانید از مشاوره متخصصین ما در این رشته استفاده کنید. وقتی دانشجو از تجریه محققین ما بهرمند شود می تواند هدف روشنی پیش روی خود می بیند. و در نهایت پایان نامه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام خواهند داد.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper