ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی

پس از اکتشاف نفت خام به تدریج مواد مختلفی کشف شد که میتوان از نفت  خام بدست آورد و بدین ترتیب صنعت جدیدی به نام صنعت بتروشیمی بوجود آمد.این صنعت متکی به مواد اولیه‌ای بنام نفت و گاز هست که با انجام واکنش‌های فیزیکی و شیمیایی درهیدروکربنهای مایع و گاز میتوان به فراورده‌هایی دست پیدا کرد که ارزش افزوده صدها برابر دارند به طوریکه هر یک دلاری که برای نفت خام هزینه می‌شود با تبدیل به مواد پتروشیمی به محصولات با ارزش‌تری نسبت به ماده خام اولیه تبدیل می‌شود که ارزش آن محصولات تا صدها برابر بیشتر است.

در کشور پهناور ما منابع بسیار زیادی از نفت وجود دارد اما متاسفانه بدون توجه به ارزش افزوده‌های این مواد میلیونها تن از این مواد به صورت خام صادر می‌شود و مشتقات آن با قیمت بسیار بیشتری وارد کشور می‌شوند.

از این رو می‌توان به اهمیت این گرایش مهم از رشته مهندسی شیمی پی برد و زیرا وظیفه مهندسی پتروشیمی طراحی دستگاهها و فرایند تولید موادمختلف از جمله کودهای شیمیایی، شوینده‌ها و فرآورده­های پلیمری (مواد اولیه پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها والیاف مصنوعی) و مواد شیمیایی (اسیدها، حلالها) از نفت و برشهای نفتی است. گفتنی است که دروس تخصصی دانشجویان این رشته بیشتر در مورد کاتالیزورهای صنعتی است که در راکتورها به کار می‌رود.

برای اینکه بتوانید در امر انجام پایان نامه شیمیانجام پایان نامه ارشد شیمی , انجام پایان نامه مهندسی شیمی , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی موفق بوده و در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشید باید در کار خود خبره شوید سوالی که دانشجویان برای انجام پایان نامه خود مطرح می کنند این است که "برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری خود از کجا شروع کنم؟" ... این سوال بی تردید یکی از سردرگمیهای متداول دانشجویان امروز ما در ایران است. به نظر می رسد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این گرایش دارای آشفتگی هستند و تنها شمار اندکی از آنها این حس را ندراند. دانشجو به علت نداشتن تجربه و با شاید دانش فنی کافی در این سردرگمی است. توصیه میکنیم برای تعیین موضوع پروپزال و انجام پایان نامه ارشد و دکتری می توانید از مشاوره متخصصین ما در این رشته استفاده کنید. وقتی دانشجو از تجریه محققین ما بهرمند شود می تواند هدف روشنی پیش روی خود می بیند. و در نهایت پایان نامه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام خواهند داد.در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

JoomShaper