ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی کشاورزی گرایش علوم و مهندسی صنایع عذایی

فرآورده‌های غذایی که منشا کشاورزی و دام‌پروری یا شیلات دارند اگر نگه داری و یا تبدیل نشوند فایده چندانی ندارند. یک مهندس علوم و صنایع غذایی وظیفه دارد در زمینه تبدیل یا افزایش عمر نگه‌داری محصولات غذایی در مراحل بعد از تولید محصولات کشاورزی تحقیق،پژوهش و فعالیت کند.

دانشجویانی که  در این گرایش تحصیل می‌کنند با روش‌های جمع‌آوری، انتقال، تبدیل، تکمیل و نگهداری و توزیع محصولات کشاورزی آشنا می‌شوند. و همچنین باید در مورد خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این محصولات اطلاعات کافی کسب کنند. موضوعات اصلی که در این رشته مطرح می‌شوند شامل روش‌هایی نگه‌داری،فرآوری،بسته‌بندی و کنترل کیفی و... در صنایع مختلف غذایی مانند لبنیات،غلات،گوشت،روغن،قند،سبزیجات و میوه‌جات و کمک به طراحی و بهینه سازی خطوط تولید در صنایع مذکور است. در مورد تفاوت این رشته با رشته های علوم و صنایع غذایی و مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی ، گفته میشود که رشته ی علوم و صنایع غذایی به کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی میپردازد . مهندس شیمی گرایش صنایع غذایی نیز در زمینه ی طراحی دستگاه های تولید مواد غذایی ، خصوصیات دستگاه های فوق ، خطوط تولید و ارتباط بین دستگاه ها مطالعه میکند و مهندش کشاورزی گرایش علوم و صنایع غذایی نحوه ی تبدیل و نگه داری محصولات کشاورزی به صورت فرآورده های قابل مصرف و با کیفیت خوب را مطالعه و بررسی میکند .

در نهایت باید گفت با توجه به پیدایش عادات و سبک های نوین غذایی و نیاز روزافزون جامعه به تنوع محصولات و فرآورده های غذایی در کنار موضوعات قبل، آینده این رشته روشن به نظر می رسد.

در این رشته هم مانند همه گرایش‌های رشته مهندسی کشاورزی درس‌های شیمی و زیست شناسی تدریس می‌شود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.علاقه دانشجویان این رشته به درس‌های شیمی، فیزیک، زیست شناسی و کارهای آزمایشگاهی می‌تواند مفید باشد. عصر تخصص گراییست و اگر دانشجویان مهندسی علوم و صنایع غذایی میخواهند در صنعت موفق باشند ، باید تمرین کار گروهی کرده و نظم را در انجام کارهایشان در نظر بگیرند .

دروس اختصاصی این رشته شامل: شيمي مواد غذايي، ميکروبيولوژي مواد غذايي، تکنولوژي مواد غذايي (شامل صنايع گوشت و شيلات، روغن، قند، کنسروسازي، لبنيات 1 و 2 و غلات)، تجزيه‌ي مواد غذايي، اصول نگهداري مواد غذايي، کنترل کيفي مواد غذايي، بهداشت و سلامت غذا، اصول مهندسي 1 و 2 و اصول طراحي کارخانجات و دروس عمومی آن هم شامل : بيوشيمي، ميکروبيولوژي عمومي، شيمي عمومي، شيمي آلي، تغذيه، زيست، فيزيک مکانيک و فيزيک مغناطيس، رياضيات عمومي 1 و 2، بازاريابي و صادرات، اقتصاد و مديريت صنعتي، علوم دامي، علوم باغي و علوم زراعي می‌شوند و همچنین چند واحد انتخابي براي اين رشته نيز شامل صنايع بسته‌بندي، سردخانه، نوشابه‌سازي، خشکبار، تکنولوژي شکلات و صنايع قنادي و بهداشت کارخانه و ... در نظر گرفته شده است.

مهندسان صنعت غذا به عنوان مسئول فني يا مسئول آزمايشگاه مي‌توانند در کارخانجات صنايع غذايي مشغول به کار شوند و براي تأسيس هر کارخانه نياز به مدرک مسئول فني يا همان مهندس صنايع غذايي است. با توجه به نياز روزافزون به مواد غذايي کنسروشده و بسته‌بندي‌هاي ماندگار براي مواد غذايي زمينه‌ي اشتغال خوبي براي فارغ‌التحصيلان اين رشته وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی علوم و صنایع غذایی پس از پایان تحصیلات، بسته به توانایی‌های فردی و علمی خود، می توانند مسوولیت‌های متفاوتی نظیر: مدیریت تولید کارخانجات،مسئولیت فنی، مسئولیت آزمایشگاه‌ها، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی برای بهبود کیفیت تولیدات غذایی، ساخت محصولات جدید، افزایش تولید، کاهش ضایعات، بسته بندی و ارائه مشاوره علمی به واحدهای تولیدی و فعالیت‌های مرتبط دیگری را بر عهده گیرند. بدیهی است که نقش متخصصان این رشته در جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های ملی، با کاهش ضایعات کشاورزی از طریق تبدیل آنها به فرآورده های غذایی مطلوب و مورد تأیید استانداردهای جهانی و ارزآوری از طریق صادرات این محصولات بر هیچ کس پوشیده نیست.

و اینکه انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بسیار مهم و حیاتی است و پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان در آینده شغلی آنها بسیار مهم و حیاتی است.

به طور طبیعی دانشجویانی که در شرف نگارش و آماده سازی پایان نامه کشاورزی و یا پایان نامه ارشد کشاورزی بوده و بینش کاملی از موضوع پایان نامه ارشد و دکتری ندارند و هدف روشنی درباره ی پایان نامه کارشناسی ارشد کشاورزی ندارند هرگز نمی توانند با موفقیت نگارش پروپزال و انجام پایان نامه مهندسی کشاورزی خود را پایان برسانند. وقتی دانشجو کاملا توجیه شود که در پایان نامه خود چه چیزی را دنبال میکند و اهداف کاملا روشن دارد گامهای محکمتری برداشته و در مقابل استاد راهنما به خوبی از پروژه خود دفاع خواهد کرد و در نهابت نمره خوبی را اخذ خواهد کرد. موسسه رادمشاور به عنوان برترین موسسه در انجام پایان نامه ارشد و دکتری با سابقه کاملا روشن در انجامپایان نامه و نگارش مقاله می تواند در راه همراه بسیار مطمئنی برای شما دانشجویان عزیز باشد. بنابراین شما می توانید برای انجام پایان نامه خود از ابتدایی ترین مرحله تا آخرین قدم از تجربه و تخصص ما استفاده کنید. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

JoomShaper