ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه رشته مهندسی نفت گرایش مهندسی بهره‌برداری

 

موتور زمين با نفت مي چرخد. اين جمله شايد کمي اغراق آميز به نظر برسد اما با نگاهي اجمالي به منابع انرژي در جهان متوجه مي شويم که  بيشترين انرژي جنبشي ،‌شيميايي و حرارتي از نفت استخراج مي شود.

حیات در کره زمین که مدام در جنب و جوش و حرکت است،‌ بیشترین انرژی جنبشی، گرمایی و شیمیایی خود را از نفت می‌گیرد. در واقع به یاری این ماده حیاتی است که کوچکترین موتور ماشین تا غول‌آساترین ناوگان‌های سنگین به حرکت در می‌آید و هزاران نوع تولیدات و مصنوعات صنایع سنگین و جدید پتروشیمی، کودهای شیمیایی، فرآورده‌های دارویی،‌ پارچه‌ها و الیاف مصنوعی، ‌پلاستیک‌ها،‌ چسب‌ها،‌ فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و پوشش‌های استحفاظی ساخته می‌شود. خوشبختانه کشور ما که در دل خلیج نفت خیز فارس آرمیده است، به عنوان یکی از منابع و معادن بزرگ نفت و گاز جهان به شمار می‌رود. محصولات متعددي از نفت استخراج مي شود . بنزين شايد مهمترين محصول مشتق شده از نفت باشد. فرآورده هاي دارويي ،‌پارچه ها والياف، ‌کودهاي شيميايي، ‌پلاستيک ها،‌ چسب ها ،‌فرآورده هاي آرايشي بهداشتي از نفت بدست مي آيند. کشور ما به عنوان يکي از کشورهاي است که بزرگترين منابع نفتي و گازي دنيا را دارد و تربيت نيروي انساني در اين زمينه براي آينده اين صنعت بسيار ضروري به نظر مي رسد. از همین رو تربیت نیرو انسانی متخصص و کارآمد برای بهره‌برداری درست و بهینه از این سرمایه خداداد و جوابگویی افراد به نیاز‌های آتی صنعت نفت کشور، بسیار ضروری است. به همین منظور مجموعه کارشناسی مهندسی نفت که دارای چهار گرایش مهندسی اکتشاف نفت، مهندسی استخراج نفت ـ مخازن نفت، مهندسی استخراج نفت ـ حفاری و مهندسی استخراج نفت ـ بهره‌برداری از منابع نفت می‌باشد،‌ در دانشگاه صنعت نفت از سال 1378 دایر شده است. اساس‌ دروس‌ این رشته در همه گرایش‌ها مبتنی‌ بر مکانیک‌ سیالات‌، دینامیک‌ گازها، ترمودینامیک‌ سیالات‌، انتقال‌ جرم‌ و اقتصاد مهندسی‌ است‌ و هدف‌ آن‌ تربیت‌ مهندسین‌ کارآمدی‌ است‌ که‌ بتوانند روش‌های‌ بهینه‌ بهره‌برداری‌ از منابع‌ نفت‌ و گاز را طراحی‌ و اجرا کنند.

قسمت عمده فعالیت مهندسی بهره برداری در رابطه با عملیات به روی چاهها و واحد های بهره برداری بوده که پس از حفاری و از ابتدای تکمیل چاه شروع می شود. مهندس بهره بردار با جمع آوری اطلاعات لازم از وضع تولید چاهها و تجزیه و تحلیل آنها، به منظور بالا بردن بازدهی اقدامات لازم در خصوص طراحی و انتخاب تجهیزات درون چاهی و سرچاهی و همچنین نحوه تکمیل مجدد چاه و در موارد لزوم برنامه ریزی عملیات انگیزش مخزن و چاه را انجام می دهد.

این دوره کارشناسی، یکی از گرایش های رشته مهندسی نفت و از دوره های عالی فنی - مهندسی می باشد که هدف آن تربیت متخصصانی است که دارای توانایی و مهارت های لازم برای انجام طرح های مرتبط با روشهای بهینه بهره برداری از منابع نفت و گاز باشند.

این دوره مبتنی بر دروس مهندسی بهره برداری، مهندسی مخازن، مهندسی حفاری، مکانیک سیالات، دینامیک گازها و ترمودینامیک است.

ﮐﺸﻒ ﻳﮏ ﻣﺨﺰن ﻧﻔﺘﻲ ﺑﻪ مهندسی اﮐﺘﺸﺎف، راه رﺳﯿﺪن ﺑﻪ ﻣﺨﺰن ﺑﻪ مهندسی حفاری، ﺷﺒﯿﻪ ﺳﺎزي و ﺗﻌﯿﯿﻦ پارامترهای مخزن ﺑﻪ مهندسی ﻣﺨﺎزن و ﻧﺤﻮه بهره ﺑﺮداري از سیال ﻣﺨﺰن ﺑﻪ مهندس بهره ﺑﺮداري از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻧﻔﺖ مربوط می‌شود.

مهندس بهره ﺑﺮداري از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻧﻔﺖ، مهندسی اﺳﺖ ﮐﻪ راه‌ها و روشهای نحوه برداشت از ﻣﺨﺎزن ﻧﻔﺖ را اراﺋﻪ می‌دهد. در واقع پس از حفر چاه و قرار دادن آخرین لوله جداری در چاه، مهندس بهره برداری وارد کار شده و تا آخرین لحظه عمر آن چاه، به کار خود ادامه می دهد. به عبارتی، این گرایش، ارتباطی بین مهندسی حفاری و مهندسی مخزن است.

نحوه مشبک کاری و ایجاد ارتباط مخزن و چاه، قرار دادن انواع امکانات در چاه جهت جلوگیری از تولید شن و ماسه، انجام عملیات تحریک چاه مانند اسیدکاری و ایجاد شکاف هیدرولیکی به منظور افزایش برداشت از مخزن، انجام محاسبات دقیق جهت کاهش افت فشار سیال در لوله های تولید و جلوگیری از تولید واکس و آسفالتین و  انجام محاسبات مربوط به تاسیسات سطح الارضی، تنها بخشی از فعالیت این شاخه از مهندسین نفت به حساب می‌آید.

 

دانشجویان رشته مهندسی نفت می بایست برای فارغ التحصیلی در آن رشته و اخذ مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری خود ملزم به ارائه پایان نامه می باشند. در واقع عصاره تمام تلاش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در پایان نامه او قرار می گیرد به عبارتی ارزیابی مدرک دانشجو برای تحصیلات تکمیلی همان نمره پایان نامه ایشان می باشد که در واقع نتیجه چند سال زحمت دانشجو در کارشناسی ارشد و یا دکتری است. مشکلی در انجام پایان نامه مطرح است این است که دانشجو در بعضی موارد در ارائه موضوع برای نگارش پروپزال دچار سردرگمی می باشد و نمی تواند یک موضوع از هر جهت مناسب پیدا کند و یا اگر موضوع دارند قدرت نگارش خوبی ندارند و یا نحوه ی نگارش پروپزال و پایان نامه ارشد را نمی دانند. بنابر این توصیه رادمشاور به شما دانشجویان عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و کتری این است که از تجریه و تخصص محققین کارامند ما بهره ببرید. محققین ما با تجریه چند ساله در این حوزه تمام مراحل پروپزال,پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری شما را در بالاترین کیفیت انجام خواهند داد با استفاده از جدید ترین مقالات و ژورنالهای معتبر و ارائه ایده های بکر شما را در تمام مراحل یاری خواهند کرد.

 -مشاوره انتخاب موضوع تهیه پروپوزال مقاله علمی پژوهشی و ISI و SPE  و انجام پایان نامه مهندسی نفت

-پیشنهاد موضوع پایان نامه نفت

-انجام پایان نامه ارشد نفت

-پیشنهاد مقاله بیس و انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد نفت

 - مشاوره انتخاب موضوع تهیه پروپوزال مقاله علمی پژوهشی و ISI و SPE  و انجام پایان نامه نفت

 -پیشنهاد موضوعات جدید و به روز دنیا برای انجام پایان نامه ارشد نفت

 در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه مهندسی نفت، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادر هستند  شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد نفت,  انجام پایان نامه مهندسی مخازن هیدروکربوری, انجام پایان نامه مهندسی حفاری همراهی نمایند.

JoomShaper