ثبت سفارش پایان نامه

نام و نام خانوادگی
رشته تحصیلی
شماره تلفن (*)        
ایمیل(*)           
توضیحات بیشتر        

انجام پایان نامه مهندسی نفت

تولید نفت و گاز و دیگر منابع از زمین چالش اصلی تمام مهندسان نفت است. یک مهندس نفت توانایی برنامه ریزی و مدیریت برای چاه های نفتی، طراحی طرح توسعه، تخصیص معیار و قوانین تولید، تخمین ذخایر، طراحی استراتژی های جمع آوری، و تحلیل جنبه های اقتصادی در حوزه تولید و توسعه نفت را دارا است.

 

موتور زمین با نفت می چرخد. شاید این جمله کمی اغراق آمیز به نظر بی آید اما با نگاهی اجمالی به منابع انرژی در جهان متوجه می شویم که بیشترین انرژی جنبشی،‌ شیمیایی و حرارتی از نفت استخراج می شود.

از آنجایی که تنها مقدار کمی از نفت و گاز موجود در منبع تحت فشار طبیعی از چاه فوران می کند، به همین خاطر مهندسان نفت از انواع شیوه های تقویت شده بازیافت استفاده می کنند. این شیوه ها دربر گیرنده تزریق آب، مواد شمیایی، گاز یا بخار به درون یک منبع نفت جهت با فشار  بیرون راندن نفت بیشتر، و حفاری کنترل شده توسط رایانه و یا شکافتن جهت اتصال یک منبع بزرگتر به یک چاه منفرد می باشد. از آنجایی که حتی با بکارگیری کامل ترین شیوه های امروزی تنها قسمتی از نفت یا گاز یک منبع کشف می شود، به همین خاطر مهندسان نفت به امور تحقیقاتی و گسترش فن آوری و روش های کارآمد تری پرداخته اند تا میزان کشف را افزایش داده و از هزینه حفاری و مراحل تولید بکاهند..

گرایش های مهندسی نفت:

مهندسی اکتشاف

مهندسی مخزن

مهندسی بهره‌برداری

مهندسی حفاری

مهندسی اکتشاف: این گرایش ارتباط نزدیکی با زمین‌شناسی دارد. در اولین مرحله کشف حوزه‌های نفتی انجام می‌گیرد. مهندسان اکتشاف با بکار بردن شیوه‌های مختلف (مانند لرزه نگاری) به وجود یا عدم وجود نفت پی می‌برند.

مهندسی مخزن: به صخره رسوبی حاوی مواد نفتی که زیر لایه غیر نفوذی تشکیل شده و دارای شکل ویژه ای از ساختمان زمین (عموماً یک قدیس) است، مخزن نفت گفته می شود. مهندسان مخزن سعی دارند از طریق تعیین مناسب مکان چاه‌های نفت، میزان تولید، و روش‌های ازدیاد برداشت، تولید نفت و گاز را بهینه‌سازی نمایند.

مهندسی بهره‌برداری: مهندسان بهره‌برداری نیز به فعالیت‌های تحت الارضی می پردازند: از قبیل مدیریت سطح تماس مخزن و چاه (شامل مشبک کاری، کنترل شن، کنترل جریان ته چاهی، و ته چاهی)، ارزیابی روش‌های تولید مصنوعی، و همچنین انتخاب تجهیزات سطحی که سیالات تولیدی (نفت، گاز طبیعی، و آب) را از یکدیگر جدا می‌نماید.

مهندسی حفاری: مهندسان حفاری به مدیریت جنبه‌های فنی حفاری چاه‌های اکتشافی، تولیدی و تزریقی می پردازند. یک مهندس حفاری روش هایی را ارائه می دهد که هزینه حفاری را پایین آورده و راندمان را بالا می برد. همچنین با توجه به شرایط و خصوصیات زمین شناسی و اقلیمی منطقه، نحوه حفاری را که می تواند افقی، عمودی و یا جهت دار باشد، تعیین می کند.

مهمترین وظایف مهندس نفت:

تست ساقه مته
اسید کاری چاه
مشبک‌کاری
اندازه گیری فشار چاه
نمودارگیری چاه
تزریق به چاه
فراز آوری مصنوعی

 

فرصتهای شغلی

اکثر مهندسان نفت بعد از اتمام پایان نامه ارشد خود در بخش های استخراج نفت و گاز , پالایش نفت , و خدمات مهندسی و معماری استخدام می شوند.ارگان ها و شرکت هایی که خواستار مهندسین این رشته هستند شامل شرکتهای نفتی بزرگ و صدها شرکت کوچکترو مستقل فعال در زمینه های استخراج ، تولید و خدمات می باشند. بسیاری از آنها نیزتوسط شرکتهای مشاوره مهندسی وبخشهای دولتی استخدام می شوند.

اکثر مهندسان نفت در مناطقی که درآنجا نفت و گاز کشف می شود کار میکنند. بسیاری از مهندسان نفت در کشورهای تولید کننده نفت مشغول بکارند.

دانشجویان رشته مهندسی نفت می بایست برای فارغ التحصیلی در آن رشته و اخذ مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری خود ملزم به ارائه پایان نامه می باشند. در واقع عصاره تمام تلاش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در پایان نامه او قرار می گیرد به عبارتی ارزیابی مدرک دانشجو برای تحصیلات تکمیلی همان نمره پایان نامه ایشان می باشد که در واقع نتیجه چند سال زحمت دانشجو در کارشناسی ارشد و یا دکتری است. مشکلی در انجام پایان نامه مطرح است این است که دانشجو در بعضی موارد در ارائه موضوع برای نگارش پروپزال دچار سردرگمی می باشد و نمی تواند یک موضوع از هر جهت مناسب پیدا کند و یا اگر موضوع دارند قدرت نگارش خوبی ندارند و یا نحوه ی نگارش پروپزال و پایان نامه ارشد را نمی دانند. بنابر این توصیه رادمشاور به شما دانشجویان عزیز برای انجام پایان نامه ارشد و کتری این است که از تجریه و تخصص محققین کارامند ما بهره ببرید. محققین ما با تجریه چند ساله در این حوزه تمام مراحل پروپزال,پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری شما را در بالاترین کیفیت انجام خواهند داد با استفاده از جدید ترین مقالات و ژورنالهای معتبر و ارائه ایده های بکر شما را در تمام مراحل یاری خواهند کرد.

 -مشاوره انتخاب موضوع تهیه پروپوزال مقاله علمی پژوهشی و ISI و SPE  و انجام پایان نامه مهندسی نفت

-پیشنهاد موضوع پایان نامه نفت

-انجام پایان نامه ارشد نفت

-پیشنهاد مقاله بیس و انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد نفت

 - مشاوره انتخاب موضوع تهیه پروپوزال مقاله علمی پژوهشی و ISI و SPE  و انجام پایان نامه نفت

 -پیشنهاد موضوعات جدید و به روز دنیا برای انجام پایان نامه ارشد نفت

 در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه مهندسی نفت، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادر هستند  شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد نفت,  انجام پایان نامه مهندسی مخازن هیدروکربوری, انجام پایان نامه مهندسی حفاری همراهی نمایند.

JoomShaper